Przepiękne koncerty i niezwykły dar dla gminy Zawonia

200

Autorem tej niezwykłej scenografii, która wprowadzała publiczność w niesamowity klimat jest Konrad Laprus. Zaś orkiestra uczniów i profesorów szkół muzycznych z Krakowa pod batutą Grzegorza Brajnera oraz solistek: Joanny Radziszewskiej, Magdy Niedbały i Marcjanny Myrlak, które wykonały utwory Pergolesiego i Vivaldiego. W drugiej części koncertu muzycy zaprezentowali utwory Henryka Mikołaja Góreckiego i Wojciecha Kilara.

Podczas koncertów licznie zebrana publiczność mogła obejrzeć sobie, w formie sztandarów, Golgoty Jasnogórskie Jerzego Dudy-Gracza, opatrzone modlitwami błogosławionego męczennika za wiarę Gerharda Hirschfeldera, niemieckiego księdza działającego na Dolnym Śląsku, który zamordowany został przez hitlerowców w KL Dachau w 1942 roku. A wszystko to za zgodą rodziny, która w sobotę zaszczyciła organizatorów swoją obecnością.

Krótką opowieść o swoim ojcu opowiedziała Agata Duda-Gracz, czym w wielu osobach wywołała łzy wzruszenia.

W przerwie pomiędzy pierwszą a drugą częścią koncertu, był czas na wymianę wrażeń i mały poczęstunek.

Ten koncert jest piękny, przyjemnie się słucha tych utworów, a wystrój po prostu zapiera dech w piersiach. Niesamowite jest to, że tak mała gmina jak Zawonia, potrafi zorganizować takie koncerty na tak dużą skalę – powiedziała jedna z uczestniczek tego pięknego wydarzenia.

Po tych dwóch niezwykłych koncertach, które odbyły się w sobotę i w niedzielę, Gmina Zawonia i Świątynia Artystów została w niesamowity sposób doceniona i wyróżniona przez rodzinę Jerzego Dudy-Gracza. Otóż jej wolą jest, by kopie Golgoty Jasnogórskiej na zawsze pozostały w Gminie Zawonia. Wójt gminy Robert Borczyk i Świątynia Artystów zdecydowali więc, by kopie wszystkich obrazów podarować Parafii św. Jadwigi w Zawoni dla przepięknego, zabytkowego kościoła filialnego w Złotowie. Agata Duda-Gracz stwierdziła, że jej ojciec byłby szczęśliwy, gdyby jego Golgota przyjęta została w tym kościele.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here