Wybory samorządowe 2014

615

Kto na burmistrza w Prusicach? –  to może być starcie dwóch silnych kandydatur!

Wybory samorządowe już za niespełna pół roku. Naturalnym kandydatem jest aktualny burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, który poinformował nas, że ma jeszcze wiele ciekawych pomysłów na rozwój gminy. Przez ostatnie 4 lata to on pełnił najważniejszą funkcję w samorządzie i mieszkańcy na pewno mają już wyrobioną opinię na temat jego działań.

Swoją kandydaturę w wyborach potwierdził nam również Jan Hurkot, który był burmistrzem przez 4 kadencje. Były burmistrz zastanawia się również nad kandydowaniem do rady powiatu. Obecny burmistrz cieszy się sporym poparciem, ale Jan Hurkot może okazać się trudnym rywalem,  który przecież przez wiele lat zarządzał gminą i jest też doskonale znany mieszkańcom. To może być ostre starcie dwóch mocnych kandydatów. Tym bardziej, że wynik poprzednich wyborów rozstrzygnął się na korzyść młodszego kandydata dopiero w drugiej rundzie.

Kandydowanie rozważa natomiast Adam Domaradzki, nauczyciel z PZS nr 2 w Trzebnicy. Jak mówi, obecnie analizuje wszystkie „za” i „przeciw” i dopiero za pewien czas podejmie decyzję o ewentualnym ubieganiu się o fotel burmistrza Prusic.

Zbigniew Ziomek, który jest obecnie przewodniczącym rady Miasta i Gminy nie planuje ubiegać się o fotel włodarza gminy. Uważa bowiem,że o to stanowisko powinni ubiegać się młodzi, sprawni ludzie z wizją, którzy sprawdzili się już jako dobrzy organizatorzy.

Andrzej Grzegorzewicz, który teraz jest dyrektorem Szkoły Podstawowej w Skokowej, a w poprzedniej kadencji był jednym z najbardziej aktywnych radnych, powiedział nam, że nie będzie jesienią kandydował na burmistrza.

Co robi władza

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here