Polonia II Trzebnica rozgromiła Płomień Brzyków

125

Już od samego początku meczu widać było, że o wiele lepiej na boisku radzili sobie zawodnicy z Polonii II. Mimo iż grali w Brzykowie, na niezbyt łatwym boisku, co zresztą potwierdził sam trener.

Boisko nie pozwoliło na to, aby moi zawodnicy pograli sobie piłką. Takie są boiska w B- klasach. Dlatego chciałbym jak najszybciej awansować i móc w przyszłości grać na lepszych – powiedział Karol Buchla.

Trener biało – niebieskich poinformował nas także o tym, że chciał, aby w pierwszej połowie zawodnicy pograli trochę piłką. Niestety z powodu złego stanu boiska nie udało się i musiał zmienić taktykę, na „trochę wyższą” grę całego zespołu. Taki obrót sprawy zaczął szybko przynosić pozytywne efekty w postaci bramek. Na początku meczu gra toczyła się całkiem nieźle, zarówno po stronie Polonii, jak i Płomienia, ale gdy trzebniczanom udało się strzelić pierwszego gola, drużyna z Brzykowa, straciła swój zapał.

Przeciwnik grał przez pierwsze 10-15 minut, dopóki nie stracił bramki. Później już można powiedzieć, że „powietrze z nich zeszło” i grał  tylko mój zespół – dodał Karol Buchla.

I rzeczywiście, od strzelenia pierwszej bramki, widać już było grę praktycznie tylko jednego zespołu – Polonii II. Trzebniczanie przewyższali rywali praktycznie na każdym polu działania. Więcej czasu znajdowali się przy piłce, mieli więcej dobrych podanych piłek, gra po ich stronie toczyła się bardzo pewnie i spokojnie. Poloniści mieli także więcej akcji podbramkowych, z których spora część zakończyła się golem. Piłkarzom Płomienia udało się w niedzielnym meczu tylko raz pokonać bramkarza biało-niebieskich. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1 dla Polonii II.

Bardzo się cieszę, że udało na się wygrać tak wysoko – powiedział nam po meczu trener Polonii II.