Dzieci witały wiosnę promując zdrowy styl życia

184

W tym roku – 21 marca – dzieci uczęszczające do świetlicy profilaktyczno – wychowawczej, pod kierunkiem pań: Dominiki Surmy i Anny Leszczyńskiej – Janik przygotowały przedstawienie promujące zdrowy styl życia. Młodzi aktorzy wcielili się w różne role. W pięknej, wiosennej scenerii pojawili się Maja i Gucio, którzy zachęcali do higieny osobistej, uprawiania sportu oraz zdrowego odżywiania.

Występowi towarzyszyły liczne piosenki promujące zdrowie, ale również nie zabrakło utworów o tematyce wiosennej. To barwne przedstawienie było elementem programu profilaktycznego „Trzymaj formę”, bowiem o tej porze roku pojawia się potrzeba dbania  o własne zdrowie, kondycję i figurę – poinformowała nas  Anna Leszczyńska – Janik. Występ pozwolił w ciekawy sposób przedstawić ważne treści, ale także ukazał aktorskie, muzyczne i plastyczne talenty uczniów.

W uroczystości uczestniczyli goście, m. in.:  Jerzy Trela, wiceburmistrz gminy Trzebnica,  Renata Widłak – Stępień, dyrektorka Państwowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Trzebnicy.  – Po występie dziewczynki wcieliły się w role kelnerek i częstowały widzów owocowymi koreczkami. Te zdrowe smakołyki przygotowały panie: Ewelina Kuczaj i Marta Zemlik, za co gorąco dziękujemy – opowiada pani Anna, i dodaje: – Tradycyjnie, wszystkie klasy przygotowały Marzanny, które ponieśliśmy w barwnym korowodzie na boisko szkolne, gdzie zostały oficjalnie spalone, na znak końca zimy. Pogoda była piękna, więc zasiedliśmy przy ognisku i piekliśmy chleb, jabłka oraz kiełbaski.

Impreza ta zintegrowała społeczność szkolną, wytworzyła poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą. Wspomnienia z uroczystości można podziwiać na zdjęciach oraz stronie internetowej szkoły.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here