Siatkarskie zmagania dziewcząt

165

Mecze rozgrywane były na trzech boiskach jednocześnie. A emocji, zarówno na boisku, jak i poza nim, nie brakowało. Poziom gry, jaki uczennice reprezentowały był na dość wysokim poziomie. Ale nie ma się co dziwić skoro w grze walczyli o jak najlepsze miejsca sami mistrzowie powiatów. Rozegrano bowiem Finał Międzypowiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt w kategorii klas V i młodszych. Na rozgrywki do Trzebnicy przyjechało osiem zespołów (miało być dziewięć, ale jedna drużyna niestety nie dojechała). W czwartkowych zawodach na boisku walczyli ze sobą mistrzowie powiatów strefy wrocławskiej, a także zespół, który w ubiegłym roku zajął najwyższe miejsce w rozgrywkach. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych , a każdy set do 25 punktów.

W zawodach udział wzięły z następujących szkół: SP nr 3 Trzebnica, SP Wawrzyszów, SP nr 6 Oleśnica, SP nr 2 Milicz, SP Warzęgowo, SP nr 3 Środa Śląska, SP Gniechowice, SP Bukowice i SP nr 2 Oława.

Niestety  jedna porażka w grupie spowodowała, że  trzebnicka drużyna musiała zadowolić się walką o miejsca IV – VI. Sensacyjnym zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa z Gniechowic, a nasza drużyna zajęła V miejsce.

Skład trzebnickiego zespołu : Klaudia Bartosik, Klaudia Walasek, Paulina Żołnierowska, Klementyna Bajewska, Marta Masztalerz, Klaudia Hołubicka, Lilianna Krupa, Weronika Hercuń. Opiekun drużyny – Andrzej Durbajło.

 

 

Grupa A:

I miejsce: SP 6 Oleśnica – 4 punkty

II miejsce: SP 3 Trzebnica – 3 punkty

III miejsce: SP Wawrzyszów – 2 punkty

Grupa B:

I miejsce: SP 2 Milicz – 2 punkty

II miejsce: SP Warzęgowo – 1 punkt

III miejsce: brak

Grupa C:

I miejsce: SP Gniechowice – 4 punkty

II miejsce: SP 2 Oława – 3 punkty

III miejsce: SP Bukowice – 2 punkty.

 

Końcowa kolejność turnieju :

1.SP Gniechowice

2.SP 2 Milicz

3.SP 6 Oleśnica

4.SP 2 Oława

5.SP 3 Trzebnica

6.SP Warzągowo

7.SP Wywajszów

8.SP Bukowice

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here