Przyjaciele znów uczcili pamięć Krzysztofa

258

Imprezę podobnie jak w roku ubiegłym rozpoczął wójt Robert Borczyk. W roku ubiegłym w turnieju wzięło udział siedem drużyn, a w tym aż dwanaście, co bardzo ucieszyło organizatorów.

Mecze rozegrane zostały w trzech grupach po cztery drużyny. Pierwsze trzy drużyny z każdej grupy awansowały bezpośrednio do półfinału. W tym roku w Memoriale udział wzięły następujące drużyny:  DTR „Volley” Grabowno, Nadleśnictwo Oleśnica, Nadleśnictwo Milicz, Żmigród, Kwiatonators, Tarnowiec, Świerzna, Orteza Wrocław, Niedary, My Słowianie, Trzebnica.

Mecze rozgrywane były na trzech boiskach jednocześnie. Dzięki temu, że hala jest taka duża, udało się zmieścić sześć drużyn do jednoczesnej rywalizacji na boisku.

Chciałbym podziękować wszystkim drużynom za zaangażowanie i dobre, choć przecież amatorskie sportowe widowisko, zgromadzonym kibicom, a także panom Leonowi Świtalskiemu i Stanisławowi Migawie za pomoc przy organizacji. Jestem naprawdę zadowolony, że turniej cieszy się tak dużym zainteresowaniem, co motywuje nas do jego organizacji w dalszych latach – powiedział Maciej Buczak, syn pana Krzysztofa.

Przypomnijmy, że nieżyjący Krzysztof Buczak był wielkim miłośnikiem siatkówki, współorganizatorem i uczestnikiem wielu turniejów siatkarskich w Zawoni, a także pracownikiem Nadleśnictwa Oleśnica Śląska. Impreza ta zorganizowana została już po raz drugi, czyli organizatorzy dotrzymali danego rok temu słowa, informując, że turniej ten będzie się odbywał co roku. To właśnie w ten sposób przyjaciele pana Krzysztofa chcą uczcić jego pamięć.

Mecze rozgrywane były na zasadzie dwóch setów, do 25 punktów. Turniej, podobnie jak w roku ubiegłym zorganizowany został pod patronatem Gminy Zawonia i Nadleśnictwa Oleśnica Śląska.

Na zakończenie imprezy wszystkim drużynom wręczone zostały nagrody w postaci dyplomów i pucharów.

 

Kwalifikacja końcowa:

 

I miejsce: DTR „Volley”

II miejsce: Kwiatonators

III miejsce: Żmigród (drugi raz na podium)

IV miejsce: Nadleśnictwo Milicz

V miejsce: Niedary

VI miejsce: My Słowianie

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here