Gdzie powędkować na Mazurach

950

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mazury są idealnym zakątkiem nie tylko dla tych, którzy uwielbiają żeglować, pływać, spacerować brzegiem jezior czy podziwiać wspaniałą przyrodę i malownicze krajobrazy. Mazury to wprost wymarzone miejsce dla wędkarzy. Gdzie jak gdzie, ale akurat w tym zakątku Polski z całą pewnością nie brakuje jezior. Możliwość łowienia na mazurskich jeziorach jest bardzo duża. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż aby łowić, należy uiścić stosowną opłatę za wędkowanie. Ta zaś jest uzależniona od określonego gospodarstwa rybackiego, które zarządza danym łowiskiem. Ceny te mogą różnić się w poszczególnych gospodarstwach, dlatego też przed wyjazdem na Mazury w celu wędkowania, warto sprawdzić aktualny cennik, kiedy zdecydujemy się już na konkretne jezioro czy jeziora.

Nieco inaczej kształtują się ceny dla osób zrzeszonych w Polskim Związku Wędkarskim, inaczej zaś dla osób niezrzeszonych. Przykładowo jednodniowa opłata dla członków PZW może wynosić około 15zł, podczas gdy opłata dla niezrzeszonych będzie wynosić około 30zł. Należy pamiętać o tym, aby przestrzegać Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW. Poza tym należy pamiętać o tym, iż wiele jezior to jeziora posiadające status rezerwatów przyrody, obszarów chronionych, gdzie mogą dodatkowo obowiązywać jeszcze inne zasady, których należy przestrzegać. Wędkować z łodzi można dopiero od 1 maja do końca roku. Nie można jednak wędkować z łodzi w nocy. Opłatę za wędkowanie można uiścić przykładowo w Urzędzie Pocztowym, w skarbnicy kół PZW czy też w sklepie wędkarskim na obszarze danego gospodarstwa.

I tak przykładowo na obszarze Gospodarstwa Jeziorowego w Ełku można wędkować na takich jeziorach jak między innymi Bajtkowo Duże i Małe, Guzki, Mrozy, Lipińskie, Szlamy, Mleczówka Duża, Szóstak Duży. Z kolei na terenie Gospodarstwa Rybackiego w Giżycku można łowić na jeziorach Kisajno, Niegocin, Jagodno, Popówka Wielka, Wojnowo. Wędkować można także na Śniardwach (Gospodarstwo Rybackie „Śniardwy”), Mamrach i wielu innych znanych, cenionych jeziorach. Jeśli nie posiadamy własnego sprzętu wędkarskiego, możemy go wypożyczyć. Decydując się na wczasy z wędką, warto zarezerwować takie miejsce noclegowe, które znajduje się nieopodal jeziora i przykładowo oferuje nieodpłatnie sprzęt wędkarski swoim gościom.

Wspaniałe warunki do wędkarstwa oferują także okolice Ostródy, gdzie warto zatrzymać się nad jeziorem Szeląg Mały oraz leżącym tutaj hotelem spa nad jeziorem, którego ofertę znajdziecie na stronie http://www.hotelanders.pl/spa-i-relaks

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here