Spotkanie bez emocji

449

Borykający się z problemami kadrowymi zespół gości w obecnym sezonie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, można więc było przypuszczać, że oborniccy zawodnicy nie będą mieli większych problemów z pokonaniem gości. SPR Bór objął prowadzenie w w drugiej minucie meczu i zdecydowanie prowadził przez całe spotkanie. W pierwszej połowie zwarta obrona oborniczan pozwoliła zdobyć przyjezdnym tylko cztery bramki. Szczelna gra obronna  pozwalała wyprowadzać kontrataki z czego nasi szczypiorniści zdobywali łatwe bramki. W pierwszej połowie zdobyli ich aż dwadzieścia.

Druga połowa miała podobny przebieg, lecz formacja obronna oborniczan nie była już tak skuteczna, a w ataku razili prostymi błędami i nieskutecznymi rzutami. Końcowy wynik meczu 36:14 pokazuje jak wielka była różnica w grze pomiędzy obydwoma zespołami.

Przemysław Bagiński mówił po meczu: – Cieszą kolejne zdobyte dwa punkty, choć styl pozostawia wiele do życzenia. Wiedzieliśmy, że Start ma problemy kadrowe i nie będzie zbyt groźny w dzisiejszym meczu. Wygraliśmy zdecydowanie, jednak jestem nieco zawiedziony postawą zespołu.Najgorsza rzecz jaką można zrobić to zlekceważyć przeciwnika. Dziś niektórzy nasi zawodnicy nie uszanowali Startu Konin. Tym młodym chłopakom jako naszym przeciwnikom należy się szacunek i jedyny sposób w jaki mogliśmy to zrobić, to zagrać z pełnym zaangażowaniem, na sto procent naszych możliwość. Niektórzy z nas mieli problemy z koncentracją przez całe spotkanie. Przed nami jeden z najtrudniejszych meczy w sezonie. Podejmujemy lidera, a ten przeciwnik wykorzysta każdy nasz błąd. Jestem pewien, że z akademikami będzie to świetne spotkanie, zarówno dla zawodników jaki i dla kibiców. W imieniu zespołu serdecznie zapraszam wszystkich kibiców w najbliższą sobotę  29 marca o godzinie 18.