Smoki na ulicach Urazu

49

W tym roku postanowiliśmy powitać wiosnę w klimacie chińskim. Dzień chiński był wspaniałą okazją do tego aby dowiedzieć się wielu ciekawostek o Chinach a jednocześnie był wspaniałą zabawą dla dzieci i nie tylko. Pomysłów na przebrania nie zabrakło: od pięknych Chinek z wachlarzami, Chińczyków na polu ryżowym czy zwierząt z astrologii chińskiej.

Ciekawi swojej przyszłości, mogli się dowiedzieć spod jakiego znaku chińskiego są i co ich czeka w roku 2014, a ci, którzy uważali do tej pory, że litery polskie są trudne mogli się zmagać z pismem chińskim. To dopiero okazała się dla nich „chińszczyzna”.

Chłopcy nie mogli oderwać oczu od pięknych skośnookich Chinek, które z gracją i wdziękiem poruszały się w tańcu z wachlarzami.

Jeśli Chiny to ryż. Jedzenie ryżu pałeczkami był niezwykle trudną i chyba najdłuższąąąąą….. lekcją. Świadczyły o tym ilości ryżu na podłodze.

Kulminacją dnia było wykonanie smoków i wielka parada ulicami Urazu. Towarzyszyły temu śpiewy, muzyka i okrzyki. A nasze smoki okazały się łaskawsze od Smoka Wawelskiego, nie pożarły mieszkańców.

Tak witali wiosnę uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Urazie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here