Wkrótce w Obornikach Śląskich

131

Sesja Rady Miejskiej

W najbliższy czwartek, czyli 27 marca planowana jest sesja Rady Miejskiej. Posiedzenie odbędzie się tak jak zwykle, w sali Urzędu Stanu Cywilnego. Podczas obrad radni mają się zająć między innymi uchwałami w sprawie zmian w budżecie, wyodrębnienia funduszu sołeckiego, nowych cen wody i za odprowadzanie ścieków. Podejmą również uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty za pojemnik. Zajmą się także uchwałą w sprawie opieki na nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie gminy, zadecydują również o tym, czy sprzedać działki gminne. Radni będą również głosować nad  przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębu wsi: Kuraszków, Golędzinów, Lubnów, Kowale, Oborniki Śląskie, Osolin, Paniowice, Pęgów, Wielka Lipa i Wilczyn, a także w sprawie zmiany mpz gminy Oborniki Śląskie dla obrębów: Borkowice, Kowale, Kuraszków, Piekary, Przecławice. Zmienią także obwody do głosowania, Radni rozpatrzą także skargę na działania burmistrza Obornik Śląskich, którą skierował Ryszard Chudzik.

Wielkie otwarcie targowiska

Na najbliższy piątek, na godz. 14 zaplanowano uroczyste otwarcie nowo wybudowanego targowiska wielofunkcyjnego „Mój Rynek”. Przypomnijmy, że targowisko, oprócz swojej podstawowej funkcji będzie jeszcze miejscem organizacji imprez gminnych, takich jak na przykład festyny, dożynki czy biesiady. Wybrukowany teren, zadaszone stoły targowe, nowe toalety, stylowe oświetlenie terenu, to wszystko robi ogromne wrażenia. Pierwsze targi w nowym miejscu mają odbywać się już po świętach.

Zawody MMA

W najbliższą sobotę, w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się zawody w walkach MMA. Początek imprezy planowany jest na godzinę 10. Organizatorzy zapewniają emocjonujące i widowiskowe pojedynki we wszystkich kategoriach wagowych. Zawody będą się odbywały na dużej hali, na trzech równorzędnych polach walki, a będą to dwie maty i octagon.

Mistrzowie są wśród Elitarnych

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here