Włoskie praktyki uczniów z trzebnickiego technikum

466

Każdy z uczniów odbywa miesięczną praktykę w innym miejscu, w zależności od ich pasji i zainteresowań. Prowadzą internetowy dziennik, czyli profil na facebooku, gdzie wrzucają zdjęcia i dzielą się informacjami na temat spędzania wolnego czasu, zwiedzonych miejsc i nauki (na bieżąco można ich „podpatrywać” pod adresem:www.facebook.com/3TIdiForli)

Patryk odbywa praktyki w firmie UNA CITTa, i zajmuje się graficzną obróbką zdjęć z włoskich gazet z lat 50-tych, które następnie zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki.

Jakub i Maciej odbywają praktyki w firmie  Comunicazione, gdzie prowadzą stronę internetową poświęconą europejskim parkom narodowym. Pasją Arka jest muzyka. Dzięki pracy w firmie UNA CITTa może dalej ją rozwijać, poprzez obróbkę starych nagrań. Marcin w wolnym czasie lubi tworzyć trójwymiarowe efekty specjalne, podczas praktyk w firmie Wiki Gaia, zajmuje się tworzeniem strony internetowej tego przedsiębiorstwa.

Miesiąc spędzony we Włoszech to nie tylko czas poświęcony na zdobywanie nowych doświadczeń, które może wykorzystają kiedyś w swojej codziennej pracy. To także czas na naukę włoskiego, zwiedzanie miasta i okolic. Mieszkają w domu studenckim Uniwersytetu Bolońskiego, gdzie mogą skorzystać z zasobów biblioteki, kafejki internetowej, stołu do piłkarzyków, ping-ponga i bilardu. Trochę im zazdrościmy…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here