Spóźnione zaproszenie dla uczestników

42

Zaproszenie kierujemy do tych z Państwa, którzy czują potrzebę twórczego działania, czerpania radości z tworzenia i dzielenia się zwyczajami, symboliką i pomysłowością. Mamy nadzieję, że na Państwa stołach nie zabraknie symboli odradzającego się życia w postaci zielonej gałązki – palmy i jaj, mazurka i lukrowanej baby oraz baranka. Zapraszamy do tej twórczej zabawy, do działania wizualnego tworzonego z potraw i dekoracji. Wykorzystajcie swoją inwencję i zamiłowanie do tradycji, pamiętając że Wasza głowa to przestrzeń pełna pomysłów, a pięknie nakryty stół to wielkie dzieło, czytamy w zaproszeniu, a regulamin precyzuje, że uczestnikami wystawy, a więc i konkursu mogą być tylko: sołectwa wiejskie, organizacje społeczne, stowarzyszenia i inne instytucje.

Zgodnie z regulaminem stoły nakryte przez uczestników powinny – pod rygorem wykluczenia z wystawy – zawierać symbole świąteczne: m.in. koszyczki, palmy, pisanki, dekoracje stołu oraz produkty i potrawy związane z tradycją wielkanocną.

Przygotowanie tego wszystkiego przez zgrany zespół, znający zasady konkursu nie powinno zabrać więcej niż tydzień. Zupełnie inaczej sprawa wygląda gdy członkowie stowarzyszenia, czy rady sołeckie po raz pierwszy chciałyby się pokazać na powtarzanej już od pięciu lat ekspozycji. Zebranie chętnych, wymyślenie odpowiedniej aranżacji, a później przygotowanie wszystkiego może zabrać potencjalnym uczestnikom nawet i miesiąc. Dlatego autorzy regulaminu postanowili, że zapisy będą prowadzone od 5 do 28 marca.

Dlaczego więc zaproszenie do udziału i regulamin zostały ujawnione dopiero 17 marca?

To nieporozumienie. Zaproszenie i informację o wystawie umieściliśmy na naszej stronie już 26 lutego. Zawiadomienia przekazaliśmy też do urzędu gminy. Trudno powiedzieć dlaczego promocja zawaliła i informację o wystawie przekazała dwa tygodnie przed ostatecznym terminem składania wniosków – powiedziała nam koordynator wystawy Krystyna Maśkiewicz, przedstawiciel głównego organizatora – Społecznego Stowarzyszenia Wiejskiego „Okolice”. –

– To jest już nasza szósta wystawa i większość potencjalnych uczestników zawiadomiliśmy bezpośrednio, np. telefonicznie. Od pierwszych musieliśmy szukać i namawiać wystawców. Samo ogłoszenie nie wystarczy.

– W sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury, gdzie się odbywa wystawa jest miejsce tylko na szesnaście stołów. Dziś już potwierdziło swoją obecność piętnastu wystawców. Dwanaścioro z nich z nich to oborniczanie, pozostała trójka to stowarzyszenia reprezentująca trzy gminy, uczestniczące od kilku lat: Wisznia Mała, Prusice i Zawonia – powiedziała nam w piątek koordynator projektu. –  Gazeta niech poinformuje mieszkańców, gdzie i kiedy będzie można obejrzeć wielkanocne stoły.

Informujemy więc, że wystawa odbędzie się w sobotę 5 kwietnia w godz. 14 – 17 w sali widowiskowej OOK. Podczas imprezy zostanie rozegrany także konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

Współorganizatorami wystawy są Gospodarstwo Agroturystyczne „Malta”, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Osolinie oraz Obornicki Ośrodek Kultury.

Nieznani są jeszcze sponsorzy, którzy mają także zostać jurorami oraz wielkość nagród.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here