Ciemno, głucho i połączeń brak?

54

Kilka dni temu otrzymaliśmy list od naszej Czytelniczki, której bardzo nie podoba się, jak Oborniki Śl. są skomunikowane z Wrocławiem: Może zajmiecie się Państwo tematem powrotu z Obornik do Wrocławia po godz. 18 -tej. Nie kursuje żaden autobus, a pociągi może i tak, ale po godz. 18  dworzec jest zamykany. W pobliżu nie ma rozkładu jazdy pociągów, a wejście na peron jest trudne. Po zmroku jest tam ciemno, głucho i strach tam iść. Wracałam niedawno o godz. 19.30 do Wrocławia. Było ciemno, a  na peronach nikogo nie było, dworzec na głucho zamknięty. Żadnej informacji. Gdzieś daleko na peronie stoi rozkład jazdy pociągów. Drobnym maczkiem nie do odczytania i w ciemnym miejscu, brak tam oświetlenia. Pytam zatem, czy to nie skandal? Co robi burmistrz w tym kierunku? To przykre, że Oborniki Śl. się tak reklamują jako „zielona oaza”, chcą przyciągnąć gości, ale jest jak na zapadłej wsi. Wiem, że większość mieszkańców porusza się samochodami, ale jednak są i tacy bez samochodów. Poza tym lansowana jest polityka ekologiczna: „korzystajcie z komunikacji” itd…  List podpisano – Mieszkanka Obornik Śląskich.

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0]O ustosunkowanie się do zarzutów skierowanych do urzędników poprosiliśmy sekretarza miasta Leszka Pawlaka, który najpierw podziękował za informację o zaistniałych problemach. – Przede wszystkim należy zauważyć, iż dworzec PKP w Obornikach Śląskich w chwili obecnej jest objęty remontem, zarówno budynek, jak i perony wraz z torowiskiem, wobec czego niektóre z niedogodności z tego wynikające są zrozumiałe. Jednakże, postaramy się skontaktować z PKP, aby umieścili obowiązujący rozkład jazdy także w miejscu bardziej oświetlonym, na przykład w pobliżu budynku dworca. Niestety gmina nie ma wpływu na ilość połączeń kolejowych jaka realizowana jest przez PKP. Zgodnie z rozkładem jazdy po godzinie 18 dostępne są cztery połączenia kolejowe z Wrocławiem: o godz. 18.56, godz. 21.21, godz. 21.52 oraz godz. 22.57. Inną możliwością jest skorzystanie z komunikacji bus-owej, która także zapewnia połączenie z Wrocławiem w godzinach wieczornych. Aktualny rozkład jazdy jest umieszczony na przystankach naprzeciwko dworca PKP – odpowiedział Leszek Pawlak. Rzecznik PKP zapewnia, że podróżni mają dostęp do rozkładów jazdy: – Całodobowy dostęp do rozkładów jazdy pociągów na stacji w Obornikach Śląskich jest zapewniony poprzez rozkłady plakatowe, umieszczone w gablotach, przy peronie od strony budynku dworca. Jest to peron tymczasowym, z którego w obecnej fazie przebudowy stacji prowadzona jest odprawa podróżnych. Rozkłady jazdy są w dwóch formatach A 1 i A 2. Peron ten jest oświetlony. Po zakończeniu przebudowy stacji odprawa podróżnych będzie się odbywać z peronu wyspowego, do którego budowane jest przejście podziemne. Na pewno wówczas warunki odprawy ulegną zdecydowanej poprawie – wyjaśnia rzecznik i dołącza zdjęcie na potwierdzenie swoich słów.[/hidepost]

 

1 KOMENTARZ

  1. „Było ciemno, a na peronach nikogo nie było, dworzec na głucho zamknięty. Żadnej informacji. Gdzieś daleko na peronie stoi rozkład jazdy pociągów. Drobnym maczkiem nie do odczytania i w ciemnym miejscu, brak tam oświetlenia. Pytam zatem, czy to nie skandal?” – Myślę że pustki na peronach; to można podpiąć pod skandal i że nie rentownym jest dworzec otwarty do 22 też jest skandalem. Gdyby poczekalnia była otwarta do późna, to też źle, bo pełno bezdomnych by w nim przebywało. A to, że jest ciemno na peronie to chyba….Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here