Weekendowe zmagania dzieci i młodzieży

364

Początek spotkania przebiegał pod dyktando gospodarzy. Żagiew jako pierwsza zdobyła bramkę i utrzymywała prowadzenie do 10 minuty spotkania. Już od  ósmej minuty sygnał do odrabiania strat dał Daniel Słomian, który pod rząd rzucił cztery bramki, doprowadzając tym samym do pierwszego remisu w tym meczu. O zaciętym spotkaniu może świadczyć fakt, że wynik remisowy na tablicy pojawiał się aż  dziesięć razy, przy czym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym 10:10.

Druga połowa rozpoczęła się od zdobycia bramki przez każdy z zespołów i ponownie na tablicy pojawił się wynik remisowy. Od tego momentu nieznacznie skuteczniej grać zaczął zespół obornicki wychodząc na dwubramkowe prowadzenie, dzięki skuteczności Piotra Kurnickiego. Jednak po chwili ponownie na tablicy ukazał się remis 14:14. Przełomowa okazała się dwudziesta ósma minuta gry. Młodzi zawodnicy Boru ponownie serią zdobyli cztery bramki, wychodząc na prowadzenie 19:15. Kolejne minuty gry ze strony gospodarzy i gości to walka o każdą piłkę. Lepsi w tym okresie gry okazali się zawodnicy Żagwi i w trzydziestej ósmej minucie odrobili stratę tylko do jednej bramki. Dwie ostatnie minuty to pokaz skutecznej gry młodych szczypiornistów z Obornik Śląskich. Bardzo dobre zagrania Huberta Głodowskiego w obronie pozwoliły wyprowadzić kontry i w łatwy sposób zdobywać kolejne bramki. Ostatnią bramkę meczu zdobył Daniel Słomian ustalając wynik spotkania na 23:19 dla drużyny SPR „Bór” Oborniki Śląskie.

Przemysław Bagiński chwalił swoich podopiecznych: – Chłopcy wygrali mecz i należą im się gratulacje. Cieszę się z przebiegu meczu, ponieważ był on wspaniałą przeprawą dla młodych zawodników. Ciągle pojawiający się na tablicy wynik remisowy  sprawiał, że graliśmy stale pod presją. Takie mecze w kategoriach dziecięcych  zdarzają się rzadko, więc jest to dla obydwu zespołów bardzo cenne doświadczenie. Szczególnie cieszy mnie koncentracja moich chłopców w ostatnich dwóch minutach meczu, kiedy było blisko wyniku remisowego. Chłopcy nie tylko wykazali się skuteczną grą w obronie.  Równie skutecznie przeprowadzali akcje w szybkim ataku, co zadecydowało o wyniku spotkania.

Skład drużyny SPR ” Bór” Oborniki Śląskie: Bartosz Watras, Patryk Kowalski, Kamil Wróbel, Hubert Głodowski, Piotr Kurnicki, Karol Raduchowski, Bartłomiej Głodowski, Daniel Słomian, Jakub Bagińśki, Piotr Raczyński, Adam Duszak, Jakub Grzybowski. Trener: Przemysław Bagiński.

W niedzielnym meczu Dolnośląskiej Ligi Młodzików grupy B, zespół SPR „Bór” Oborniki Śląskie pokonał u siebie MKS MOS III Wrocław/Dobroszyce 18:16.

Bramki dla naszego zespołu rzucili: Wojtek Pluta -5; Maciek Kielar – 4; Szymon Sierociński – 3; Filip Zaremba – 3; Olek Oziębała – 2; Szymon Tomaszewicz – 1.  Trener: Łukasz Polak.