Wieczór bałkański w Saloniku

80

Wystąpią: znany działacz Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Bułgarii Dimczo Angelow (gitara) i Ewgenij Genew (akordeon). W programie m.in. bułgarskie piosenki, nauka tańców bałkańskich horo i raczenica, warsztaty marteniczek – tradycyjnych amuletów – ozdób, wykonywanych z kolorowej włóczki  na początku marca z okazji święta Baby Marty. Będzie również degustacja potraw bałkańskich, przygotowanych przez panie z koła miłośników Bułgarii w Obornikach Śląskich.

Bułgarski wieczór w Obornikach Śl. jest jedną z wielu imprez Marcowych Dni Bułgarii, jakie od 10 marca do końca miesiąca organizują we Wrocławiu: Ambasada Republiki Bułgarii i Bułgarski Instytut Kultury w Warszawie oraz Konsulat Bułgarii we Wrocławiu, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Kolegium Europy Wschodniej, cerkiew św. św. Cyryla i Metodego, Dom Kultury „Bakara”, Międzynarodowa Fundacja „Terra” dla Pokoju i Tolerancji oraz Wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Bułgarii.

Bilety na spotkanie: 15 zł – dorośli, 10 zł – młodzież i 5 zł – dzieci, można nabyć w dniu imprezy w saloniku przy ul. Józefa Piłsudskiego 13.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here