Wolontariusze na Dzień Kobiet

74

Ten dzień to święto obchodzone corocznie jako wyraz szacunku wobec kobiet i nie chcieliśmy, aby panie w hospicjum czuły się samotne. Tym razem nie było części artystycznej. Był piękny i słoneczny dzień, więc zabraliśmy wszystkie pacjentki, ale pamiętaliśmy także o panach, do ogrodu – opowiedziała nam p. Beata. – Jak każda nasza wizyta i ta została przyjęta z ogromną radością i wdzięcznością. Chorzy dzięki nam choć na chwilę mogli się ucieszyć. A kiedy śpiewaliśmy i żartowaliśmy z nimi, opowiadaliśmy dowcipy i co się wydarzyło w szkole, zapominali o bólu i cierpieniu. Były też słodkości, ale większą radość sprawił wspólny spacer, króciutki, bo wiosenna pogoda jeszcze jest zdradliwa.

Opiekunka wolontariatu dodała, że wizyta w Będkowie była ważna także dla uczniów. Hospicjum to miejsce, gdzie każdy uczy się pokory, wrażliwości na cierpienie, tego jak obcować z drugim człowiekiem, ale dzięki temu doświadcza też ogromnej radości. To tutaj młodzi ludzie przełamują barierę obojętności i swoją nieśmiałość. Uczą się od pacjentów, jak dbać, kochać i troszczyć się o innych. Są momenty, gdzie nie brakuje wzruszeń. To dobry start dla młodych ludzi, bo chorzy ich potrzebują, ich młodości, radości, wybuchów śmiechu.

Wcześniej – 6 marca – wolontariusze odwiedzili panie m.in. w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Żmigrodzie: złożyli im życzenia, rozdawali dyplomy „Super Kobieta”, czytali okolicznościowe wierszyki oraz częstowali wszystkich własnoręcznie przygotowanymi wypiekami.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here