Ponad 82 tys. zł na kulturę i ekologię

44

Pieniądze przyznawano na różne działania. I tak, w zakresie upowszechniania kultury, ochrony dóbr kultury i tradycji rozdysponowano łącznie 66 tys. zł. Stowarzyszenie „Skokowiak” na organizację Majówki w Skokowej otrzymało 10 tys. zł (wnioskowało o 16 tys. zł). Uniwersytet III Wieku w Prusicach na edukację i aktywizację kulturalną osób starszych otrzymał 6 tys. zł (wnioskował o 9,6 tys. zł).

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym lub po zalogowaniu się.

[hidepost=0]Stowarzyszenie „Razem dla Górowy” na Biesiadę Dożynkowa w Górowej otrzymało 2 tys. zł (wniosek został złożony na 2,3 tys. zł). Pozytywnie Nakręceni z Wszemirowa na Biesiadę Truskawkową otrzymali 2,5 tys. zł (wnioskowali o 3 tys.zł). Stowarzyszenie „17 stawów” Świerzów na „Sposób na rybę na wesoło” otrzymało 4 tys. zł (wnioskowało o 4,4 tys. zł). Stowarzyszenie „Aktywni” w Pawłowie Trzebnickim na „Wspólnie działamy na rzecz rozwoju” dostało 3,6 tys. zł (wnioskowano o prawie 5 tys. zł). „Młodzież z Budzicza” na „Sernik z Budzicza”– V Biesiadę Wiejską otrzymało 3,6 tys. zł (wnioskowano o kwotę o tys. zł wyższą). Stowarzyszenie „Kroczynka” na IV Zlot Czarownic – czyli czary –mary w Krościnie Małej dostało 3,8 tys. zł (wnioskowano o prawie 5 tys. zł). Stowarzyszenie „Vox Domini” na warsztaty chóralno-wokalne „Przyjdź posłuchaj, zostań i zaśpiewaj z nami” dostało 10 tys. zł (wniosek został złożony na kwotę 14,4 tys. zł). Stowarzyszeniu „Bike Family Team” na działania „Aktywnie poznajemy dziedzictwo kulturowe Gminy Prusice” przyznano 2 tys. zł (SBFT chciało 3,7 tys. zł). ZHP Chorągiew Dolnośląska –Hufiec Powiatu Trzebnickiego otrzymała dofinansowanie w kwocie 2 tys. zł na akcję „Młodzież śpiewa” (ZHP wnioskowało o 3,3 tys. zł). Stowarzyszenie „Prusiczanin” na promowanie aktywnej turystyki poprzez Wyprawy Odkrywców w Mieście Trzech Wież dostało 4,5 tys. zł (wnioskowano o 7,7 tys. zł). Fundacja „Nasza Wieś” – Ligota Strupinska na „Spotkanie ze sztuką – Klaunolandia – nowoczesne techniki rozwoju umysłu” otrzymało 10 tys. zł (wniosek złożono na 12,8 tys. zł). Koło Polskiego Związku Niewidomych na integrację osób niewidomych i słabowidzących otrzymało 2 tys. zł (wnioskowano o ponad 3 tys. zł). W tym roku nie przyznano wnioskowanych kwot: 14 tys. zł – na działania „Teatr Moja Wrażliwość” Fundacji „Nasza Wieś” z Ligoty Strupińskiej; 4,4 tys. zł – na „Film się kręci” tej samej fundacji, a także kwoty 4,4 tys. zł na „Rozumiem i tworzę teatr” oraz blisko 4 tys. zł na warsztaty rękodzieła artystycznego, które chciała zorganizować Fundacja „Raban” z Obornik Śląskich. Na przedsięwzięcia z zakresu ekologii, ochrony środowiska i ochrony dziedzictwa przyrodniczego przeznaczono w sumie 16,2 tys. zł. Stowarzyszenie „Uniwersytet III Wieku” na zwiększenie świadomości z zakresu ochrony środowiska wśród społeczności emerytalnej na terenie gminy Prusice otrzymało 2 tys. zł (wniosek złożono na 3,4 tys. zł). Aktywni w Pawłowie Trzebnickim na działania „Wieś czysta i estetyczna” nie otrzymali dotacji, choć wnioskowali o prawie 2 tys. zł. „Młodzież z Budzicza” na aktywność proekologiczną mieszkańców wsi otrzymała 1,8 tys. zł (wnioskowali o ponad 3 tys. zł). „Prusiczanin” na ekologiczny konkurs na najpiękniejszą zagrodę w gminie Prusice otrzymał 1,5 tys. zł (wniosek opiewał na kwotę blisko 2 tys. zł). „Razem dla Górowy” na działania pod hasłem „Przyroda strażnikiem historii” otrzymało 1 tys. zł (wniosek na ponad 1,4 tys. zł). „Kroczynka” na „Zielone płuca Krościny Małej” otrzymało pełną wnioskowaną kwotę – 8 tys. zł. Fundacja „Nasza Wieś” – Ligota Strupinska na „Śmieci są fajne i ciekawe” otrzymało 1,5 tys. zł (wnioskowano 4,4 tys. zł). Bike Family Team na proekologiczny piknik otrzymało 400 zł (wnioskowało o 1 tys. zł). W sumie stowarzyszenia złożyły wnioski na łączną kwotę ponad 25 tys. złotych. O tym ile przekazano stowarzyszeniom na działalność sportową podajemy na sportowych stronach naszej NOWej gazety. Ponad 121 tys. zł na taką kwotę złożyły wnioski stowarzyszenia na zadania z zakresu kultury. 66 tys. zł rozdysponowano pomiędzy fundacje i stowarzyszenia. [/hidepost]

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here