Przeznaczono 124 tys. zł na sport dla stowarzyszeń

76

Każdy klub z niecierpliwością czeka na rozporządzenie burmistrza w sprawie podziału środków. Większość nie ma sponsorów i dotacje z gminy to jedyne źródło ich finansowania.

W tym roku podobnie jak w poprzednich latach największe sumy przekazano na piłkę nożną. I tak, Ludowy Klub Sportowy „Dolpasz” Skokowa na organizację zajęć i imprez dla dzieci i młodzieży z terenu gminy otrzymał 36 tys. zł (o tyle samo wnioskował). Miejski Klub Sportowy „Orzeł” Prusice na organizację zajęć dla dzieci i młodzieży otrzymał 32 tys. zł (tyle, o ile wnioskował). Klub Piłkarski SYBES Strupina  na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dostał 10 tys. zł (tyle ile wnioskował). Klub Piłkarski „Błękitni” Pawłów Trzebnicki na akcję „Piłka nożna naszą pasją i sposobem na zdrowy styl życia” otrzymał 10 tys. zł (wnioskował o 12,3 tys. zł). Uczniowski Klub Sportowy „Sparta” Wszemirów na popularyzację sportu i aktywności otrzymał 12 tys. zł (wnioskował o 20 tys. zł). Klub Sportowy „Błękitni” Kaszyce Wielkie na prowadzenie rozgrywek piłkarskich w swej miejscowości otrzymał 10 tys. zł (złożył wniosek o 15 tys. zł).

Uczniowski Klub Sportowy „Orzeł” Prusice  na zajęcia z tenisa stołowego otrzymał 8 tys. zł (klub składał wniosek na 10 tys. zł).

Stowarzyszenie „Bike Family Team”  na działania „Droga ku Pucharom – Prusice na rowerowej mapie Polski” otrzymało 5 tys. zł (wnioskowano o 10 tys. zł). Oldboys Skokowa na „aktywność młodzieży oraz osób starszych” otrzymało 1 tys. zł (wnioskowano o 6,8 tys. zł).

Stowarzyszenie wnioskowały o łączną kwotę ponad 152 tys. złGmina przyznała dofinansowania w wysokości 124 tys. złNajwiększe wsparcie otrzymał Dolpasz Skokowa – 36 tys. zł

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here