Wymusił pierwszeństwo na motocykliście

77

Kierujący samochodem marki ford, 76-letni mężczyzna, mieszkaniec gm. Trzebnica nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, na skutek czego zderzył się z prawidłowo jadącym motocyklem marki suzuki kierowanym przez ok. 30 – letniego mieszkańca gminy Oleśnica.

Cały czas byłyśmy tutaj, chodziłyśmy i zajmowałyśmy się różnymi rzeczami. Samego wypadku nie widziałyśmy. Usłyszałyśmy tylko huk i jak popatrzyłyśmy, to samochód stał na drodze, a obok leżał przewrócony motocykl i mężczyzna, który się ruszał. Po chwili przyjechało pogotowie i zabrało motocyklistę do szpitala – powiedziały nam panie, które znajdowały się na targowicy.

Motocyklista był przytomny i został zabrany karetką do trzebnickiego szpitala na badania. Na szczęście okazało się, że mężczyzna odniósł tylko drobne obrażenia, otarcia naskórka. Całe zdarzenie zostało więc zakwalifikowane jako kolizja. Kierujący samochodem osobowym, za nie przestrzeganie przepisów, został ukarany mandatem karnym. Będący na miejscu strażacy zabezpieczyli miejsce i posypali sorbentem plamy oleju. Policja przez cały czas kierowała ruchem, który odbywał się wahadłowo.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here