Rodzice oburzeni demontażem ogrodzenia

54

Niedawno pisaliśmy o tym, że już niebawem w parku miejskim pojawi się wyposażenie na placu zabaw i sprzęt do ćwiczeń pod chmurką. Wyremontowane mają też zostać dwa chodniki. W ubiegłym tygodniu zdemontowano ogrodzenie parku, co urzędnicy zapowiadali już od dłuższego czasu. Okazuje się, że oburzeni tym faktem są rodzice dzieci, a to właśnie rodziny najczęściej odwiedzają to zielone miejsce.

Z prośbą o interwencję zadzwoniła do nas pani Magdalena: –  Nie rozumiem dlaczego zdemontowano to ogrodzenie. Jeśli faktycznie było w złym stanie technicznym, to należało je wyremontować, a nie usuwać. Nie docierają do mnie argumenty władz miasta, że wszędzie parki są otwarte, że to ułatwia do nich dostęp. Owszem, plac zabaw został ogrodzony, ale wiadomo przecież, że dzieci po pewnym czasie nudzą się i chcą pobiegać. Do tego remontu było w parku bezpiecznie. Zdjęcie ogrodzenia nie podniesie poziomu bezpieczeństwa. Przecież park dzieli tylko 2,5 metrowy chodnik od ruchliwej ulicy wojewódzkiej, po której jeżdżą ogromne tiry, bo miasto nie ma obwodnicy. Myślę, że dopiero jak się coś stanie, to urzędnicy pójdą po rozum do głowy. Ale wtedy będzie już za późno i winni nieupilnowania dziecka będą oczywiście rodzice – powiedziała nasza Czytelniczka.

O tym, dlaczego zdemontowano ogrodzenie przeczytasz w papierowym wydaniu lub po zalogowaniu.

[hidepost=0]O tym, że rodzice są zbulwersowani tą sprawą może świadczyć również pytanie, jakie burmistrzowi zadała podczas obrad sesji Agnieszka Lewandowska. Kobieta zapytała, czy burmistrz planuje powtórne ogrodzenie parku. – Nie, ogrodzenia nie będzie – odpowiedział burmistrz. Włodarz tłumaczył, że było w fatalnym stanie technicznym. Dodał również, że wcześniej właściciele psów, po zmroku, zamykali bramy parku, spuszczali zwierzęta ze smyczy, żeby się wybiegały, a te zanieczyszczały teren. Zdaniem burmistrza, zdemontowanie ogrodzenia spowoduje, że właściciele będą się obawiali, że ich pupil wpadnie pod samochód i zaprzestaną spuszczania psów.[/hidepost]

 

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here