Postęp prac na basenie zgodnie z planem

388

Jak poinformował nas kierownik referatu inwestycyjno-technicznego Ireneusz Pyczak, termin zakończenia inwestycji mija 30 kwietnia, natomiast uruchomienie obiektu nastąpi już w lipcu!

Wykonawca zadania firma Fewaterm zbudowała już betonowe konstrukcje ścian oraz dna niecek i kończy wykonywanie rynien przelewowych na basenie pływackim, rekreacyjnym i brodziku. W chwili obecnej trwają zaawansowane prace przy montażu instalacji uzdatniania wody basenowej oraz montażu przepompowni. Po zakończeniu wymienionych prac wykonawca przystąpi do ułożenia ostatecznej powłoki niecek folią PVC zbrojoną za pomocą włókna poliestrowego. Ponadto w najbliższych dniach planowane jest rozpoczęcie montażu trzech rodzajów zjeżdżalni, tj. rynnowej prostej typu kamikadze o długości 17 m, rodzinnej trzytorowej o długości 15 m oraz rurowej ślimakowej (anakonda) o długości 60 m – wyjaśnia naczelnik.

Budowa basenu to jednak nie koniec inwestycji. Zmodernizowany zostanie także budynek szatniowo- sanitarny, gdzie zakres prac jest także zaawansowany. Wiemy, że na obecnym etapie wykonano już prace instalacyjne (elektryczne, sanitarne oraz wentylacyjne). Na zewnątrz trwa także ocieplanie budynków. Wykonawca, firma Fewaterm, szykuje się obecnie do wewnętrznych prac wykończeniowych.

Przypomnijmy, że nowy basen, będzie składał się z: basenu pływackiego o wymiarach 16 x 25 m (6 torów pływackich), basenu rekreacyjnego (z mnóstwem wodnych urządzeń relaksacyjnych, jak dysze do hydromasażu karku, armatki wodne i gejzery powietrzne), brodzika dla dzieci i trzech zjeżdżalni wodnych. Dodajmy, że woda w basenie będzie podgrzewana. Nie wiadomo czy ceny biletów wzrosną po oddaniu inwestycji do użytku. Koszt modernizacji basenu wyniesie ponad 6 mln złotych.

Już w lipcu basen zostanie otwarty dla mieszkańców

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here