Kiedyś był tam basen, teraz będzie punkt bezpłatnych porad

65

Chciałbym, by w tym budynku powstał Powiatowy Punkt Porad Obywatelskich, w którym mieszkańcy naszego powiatu otrzymają bezpłatnie fachowe porady od różnych specjalistów: prawnika, rzecznika praw konsumenta, może dietetyka – wyjaśnia starosta Robert Adach.

Przypomnijmy, że powiat od kilku lat prowadzi program „Powiatowe Punkty Porad Obywatelskich”, a usługi świadczone przez specjalistów prowadzone były w różnych siedzibach.

Chciałbym, by te wszystkie porady były dostępne w jednym miejscu, a w przyszłości, by ten budynek stał się siedzibą inkubatora przedsiębiorczości. To wymagałoby oczywiście dodatkowej przebudowy obiektu, przy wsparciu środków unijnych. Będąc ostatnio w Niemczech przypatrywałem się, jak wyglądają takie punkty. Są one bardzo pomocne dla osób, które dopiero zaczynają zakładanie własnych przedsiębiorstw, czy firm – udając się do takiego miejsca, mogą otrzymać fachową pomoc i doradztwo z zakresu prowadzenia księgowości czy obsługi prawnej – dodaje starosta.

Przetarg na przebudowę oficyny już został ogłoszony. W zakres prac będzie wchodzić kompleksowy remont: rozbiórka dachu, ścianek działowych, wzmocnienie nadproży i izolacja ścian przeciw wilgoci. Ponadto wykonawca zajmie się skuciem tynków, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, dociepleniem budynku wraz z położeniem elewacji, wymianą instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania, wymianą posadzek, malowaniem ścian i remontem toalet. Zostanie także zagospodarowany terenu wokół budynku. Wstępne wyniki przetargu poznamy 5 marca, a zakończenie prac przewiduje się do końca lipca. W budżecie na ten remont zapisano środki w wysokości ok 200 tys. zł.

200 tys. zł –
to przybliżona kwota przebudowy oficyny

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here