Co warto zobaczyć na Mazurach?

221

250px-Puszcza_PiskaOgromny wybór wśród noclegów oraz ich bardzo zróżnicowana cena pozwalają spędzić wczasy na Mazurach naprawdę każdemu. Mazuryprzyciągają ze względu na swoje wspaniałe położenie i walory przyrodnicze. Mazurskie lasy oraz rzecz jasna jeziora dają całe mnóstwo możliwości do mniej czy bardziej aktywnego spędzania czasu. Wiele kilometrów ścieżek spacerowych i rowerowych zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów, którzy żądni są emocji i malowniczych krajobrazów.

Warto zwiedzić choćby niewielki fragment Mazurskiego Parku Krajobrazowego, równie wspaniałą Puszczę Piską oraz Puszczę Borecką. Jeśli chodzi o zabytki mazurskie, lista jest bardzo długa. Na pewno jednak trzeba odwiedzić Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie, zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim czy zamek krzyżacki w Ostródzie.

Jeżeli z kolei pragniemy pożeglować, świetną bazą mogą okazać się Mikołajki czy Giżycko (tu warto zwrócić uwagę między innymi na Twierdzę Boyen). System kanałów mazurskich sprawia, iż możemy żeglować długimi godzinami, a nawet całymi dniami wciąż odwiedzając nowe fascynujące miejsca. Będąc na Mazurach nie można pominąć takich jezior jak Mamry czy Śniardwy.

Region jest często wybierany nie tylko ze względu na atrakcję, ale świetnie przygotowane spa na Mazurach. Już sam wypoczynek w SPA i oddawanie się odprężającym zabiegom to coś wspaniałego, a dodatkowo mazurskie krajobrazy mogą tylko jeszcze bardziej pozytywnie wpływać na samopoczucie. Jeśli chodzi o wybór hotelu na Mazurach, podobnie jak w przypadku miejsc noclegowych, jest on całkiem spory. Możemy skorzystać z oferty większego miasta, gdzie na miejscu jest całe mnóstwo atrakcji, jak i wybrać bardziej kameralną miejscowość, gdzieś na uboczu, w otoczeniu lasu i jeziora. Ta ostatnia opcja jest szczególnie wskazana osobom, które bardzo potrzebują ciszy i spokoju

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here