Złodziej złapany, towar odzyskany

78

O wielkim szczęściu może mówić właściciel garażu w jednej z podobornickich miejscowości.

Policjanci z Komisariatu w Obornikach Śląskich prowadząc czynności w sprawie kradzieży z włamaniem, ustalili i zatrzymali podejrzanego 30-letniego mężczyznę. Jak ustalili funkcjonariusze zespołu kryminalnego, sprawca pod osłoną nocy wszedł do blaszanego garażu, po uprzednim odgięciu i oderwaniu części ściany. Z pomieszczenia zabrał aluminiową drabinę, 3 komplety dachówek dekoracyjnych, koło od taczki,  ławę i wsporniki kominiarskie oraz zimową kurtkę. Skradzione przedmioty, oprócz drabiny, mężczyzna schował w pobliskich krzakach. Drabinę udało mu się sprzedać – podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Jak dodaje funkcjonariuszka, w wyniku podjętych czynności,  oprócz zatrzymania podejrzanego policjanci odzyskali także wszystkie utracone w wyniku włamania przedmioty. Mienie zostało już przekazane właścicielowi.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym sprawdzają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie innych włamań w rejonie. Za tego typu czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje Iwona Mazur.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here