Włamał się, okradł pizzerię i sklep

107

To bardzo świeża sprawa, mimo to policjantom bardzo szybko udało się wytypować i namierzyć sprawcę dwóch włamań i kradzieży.

Do jednego ze zdarzeń doszło 15 lutego tego roku. Podejrzany wyważając drzwi wejściowe dostał się do środka pizzerii, skąd zabrał między innymi pieniądze w kwocie 130 złotych oraz saszetkę i telefon komórkowy. Łączną wartość strat w oszacowano na kwotę 230 złotych – podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Jak dodaje funkcjonariuszka, policjanci przeszukując miejsce zdarzenia znaleźli saszetkę oraz kartę do telefonu którą podejrzany wyrzucił na trawę.

Funkcjonariusze z Prusic pracujący nad tą sprawą udowodnili podejrzanemu dodatkowo włamanie do sklepu ogólnospożywczego, które miało miejsce tydzień wcześniej. Jego łupem padły wówczas wyroby tytoniowe różnych marek, o łącznej wartości blisko tysiąca złotych. Policjanci odzyskali część zeskradzionych wyrobów – dodaje policjantka.

Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych włamań. Za tego typu czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here