Kto i za ile dokończy budowę szkoły muzycznej?

60

Przypomnijmy, że prace na budynku Szkoły Podstawowej nr 2 prowadzone były w ogromnym tempie. Pomieszczenia dla podstawówki musiały zostać udostępnione 1 września, w dniu w którym rozpoczął się rok szkolny.

Inwestycja w oba budynki, ten, w którym mieści się obecnie SP nr 2 i ten, w którym burmistrz planuje umieścić szkołę muzyczną od samego początku budziła sporo kontrowersji, przede wszystkim ze względu na koszty. Po przetargu, wykonawca obie szkoły miał zrobić za kwotę około 9,5 mln zł. Jednak gmina rozwiązała z nim umowę i w konsekwencji na plac budowy weszły inne firmy, które dokończyły budowę, ale tylko szkoły podstawowej. Na budynku szkoły muzycznej zrobiono dach. A mimo to inwestycja już kosztuje o wiele więcej niż planowano. A jeśli uwzględnimy, że gmina będzie musiała zapłać jeszcze sporną kwotę poprzedniemu wykonawcy, firmie Interm (około 3 mln zł) i 0,5 mln zł firmie Art. Budownictwo, sprawy trafiły już na wokandę, to okaże się, że inwestycja już jest droższa o kilka milionów złotych.

Patrząc na to, jak wygląda obecnie budynek, w którym ma się mieścić szkoła muzyczna, można się tylko domyślać, że koszt doprowadzenia nieruchomości do stanu użyteczności będzie bardzo wysoki. Dodajmy, że w budżecie na dokończenie tej inwestycji w 2004 roku  zaplanowano 1 mln 80 tys. zł. Czy to wystarczy?

W poprzednim tygodniu, na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pojawiło się ogłoszenie o przetargu, na dokończenie zadania. Zakres prac jest ogromny, począwszy od prac rozbiórkowych, przez termomodernizację, wykonanie wszystkich instalacji, schodów, stolarki okiennej, sufitów, tynków, ścian, wykonanie elewacji budynku, do wykonanie radiowęzła. W warunkach przetargu określono, że dopuszcza się składanie ofert częściowych. Prace mają zostać wykonane do końca lipca. Otworzenie ofert planowane jest 4 marca.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here