Nieruchomość sprzedana. Będzie przedszkole integracyjne

523

W ubiegłą środę, w siedzibie starostwa przy ul. Leśnej 1, miał miejsce pierwszy przetarg dotyczący sprzedaży nieruchomości, gdzie swoją siedzibę mają biblioteka pedagogiczna i poradnia psychologiczno – pedagogiczna. Jak już wcześniej informowaliśmy, starostwo zamierza przenieść bibliotekę do budynku przy Ośrodku Szkolno – Wychowawczym przy ul. Nowej 1 (dawniej była tam Szkoła Podstawowa nr 2), który jest obecnie remontowany.

Kupnem wystawionej nieruchomości zainteresowanych było trzech oferentów, którzy w wymaganym terminie wpłacili wymagane wadium: Agnieszka i Dariusz Mandrygowie, deweloper Triada Dom sp. jawna i Zbigniew Adamski z Solca Kujawskiego.

Sprzedawany budynek, z funkcją dydaktyczną, blokiem żywieniowym, stołówką, magazynem i pomieszczeniem biurowym, położony jest na działce o powierzchni 0,57 ha. Nieruchomość posiada dostęp do drogi publicznej przez działkę sąsiednią, na której ustanowiona jest bezpłatna i bezterminowa służebność.

Zanim przewodniczący komisji przetargowej – Maciej Zaleski, naczelnik wydziału nieruchomości starostwa – przeszedł do licytacji, poinformował zebranych, że minimalna kwota w przetargu wynosi 1 mln 300 tys. zł, plus wartość postąpienia (tj. 13 tys. zł).

Jako pierwsza stawkę podbiła Agnieszka Mandryga, która zaproponowała 1 mln 313 tys. zł. I tutaj ciekawostka, żaden z obecnych na licytacji oferentów nie przebił kwoty postąpienia. Wobec tego Maciej Zaleski powtórzył: czy obecni podejmują się dalszej licytacji wystawionej nieruchomości. Ponieważ jego pytanie pozostało bez odpowiedzi, naczelnik stwierdził: – Rozumiem, że państwo rezygnują, wobec czego gratuluję zwycięzcom wygranej – powiedział naczelnik.

Jak się dowiedzieliśmy od zwyciężczyni przetargu, Agnieszka Mandryga zamierza w jak najbliższym czasie przenieść w to miejsce przedszkole i szkołę integracyjną.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here