Zawody dla Twardzieli

132

Ponieważ jeszcze trwają intensywne prace na obiekcie, termin imprezy nie może zostać podany dokładnie. Wiadomo jednak, że zawody zostaną skierowane tylko do mieszkańców naszego powiatu. Impreza cieszy się popularnością wśród zawodników.

Przypomnijmy, że za pierwszym razem, w zawodach zmierzyli się miejscowi kolarze z biegaczami, a impreza odbywała się w trzebnickim aquaparku. W ubiegłym roku start zawodów rozpoczął się od przepłynięcia dystansu w Wilczynie Leśnym i pokonaniu trasy do Trzebnicy. teraz zawodnicy będą jednymi z pierwszych, którzy będą „testować” nowy basen w Żmigrodzie.

Organizatorom zależy, by w imprezie wzięło udział jak najwięcej osób, dlatego też dystanse nie będą identyczne, jak w przypadku zawodów triathlonowych. Na początku do pokonania długość 100 m na basenie, potem dojazd na rowerze ze Żmigrodu do Trzebnicy (ok 30 km.), bocznymi trasami, przez Osiek, Kaszyce, wjazd do miast od strony Domanowic. Następnie ostatnia do pokonania trasa biegu. W tym roku zostanie ona wydłużona do dwóch okrążeń wokół stawów przy ul. Leśnej (tj. 2,5 km). Po zakończeniu imprezy, na parkingu przed budynkiem starostwa, zostanie zorganizowany mały piknik. Niebawem zostanie uruchomiona strona internetowa, gdzie będzie można się zgłaszać do zawodów. O tym w swoim czasie poinformujemy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here