Welcome to Szewce

646

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Szewcach nawiązał współpracę z międzynarodową organizacją pozarządową AIESEC- Polska, która ma na celu udostępnienie uczniom możliwości kontaktu ze studentami z całego świata oraz  zniwelowania barier językowych. Z tego powodu w dniach od 10 – 14 lutego odbyły się w szkole warsztaty  językowe, w trakcie których w szkole goszczono studentów pochodzących z Brazylii, Turcji i Egiptu. Goście prowadzili zajęcia w języku angielskim oraz spędzili z uczniami szkoły cały tydzień. Warsztaty przez nich prowadzone  trwały po 6 godzin dziennie i były niezwykłym wydarzeniem, zarówno dla uczniów i nauczycieli, jak i dla całej lokalnej społeczności.

 – Chcieliśmy bardzo, aby nasi uczniowie wynieśli z tych zajęć jak najwięcej i aby były one podstawą dla podniesienia poziomu znajomości języka angielskiego, a także poznania innych kultur, religii i ras – powiedziała organizatorka warsztatów.

Studenci wykazali się też talentem pedagogicznym, potrafili poprowadzić ciekawe zabawy i zajęcia  z małymi dziećmi. A sama nauka jazdy konnej w ramach zajęć wychowania fizycznego będzie, dla zagranicznych gości miłym i chyba niezapomnianym przeżyciem.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here