Młoda Gwardia będzie szlifować talenty siatkarskie

80

 Jak nas poinformował wójt Jakub Bronowicki, już w roku ubiegłym gmina współpracowała z fundacją Młoda Gwardia na temat realizacji zajęć dla dziewczynek uprawiających piłkę siatkową. Z racji tego, że Młoda Gwardia, jak można wywnioskować z nazwy, jest organem, który wspomaga Impel Gwardię Wrocław w poszukiwaniu młodych talentów dla zespołu.

To jest właśnie formuła, którą coraz częściej klasowe zespoły sportowe zaczynają wdrażać w poszukiwaniu nowych zawodników do swojego zespołu.

 – Tego typu zajęcia dla dzieci w szkole w Szewcach odbywały się w roku ubiegłym. W bieżącym także planujemy taką współpracę. Dodatkowo rozszerzamy ją o kolejną szkołę, czyli o Zespół Szkół w Krynicznie – powiedział nam wójt, dodając:  – Chcielibyśmy aby w tych dwóch zespołach szkół, które dysponują już zapleczem umożliwiającym uprawianie tego sportu, na takim właśnie oczekiwanym i dość wysokim poziomie realizować zajęcia z siatkówki.

Będzie to taka szkółka, która pozwoli wszystkim chętnym na udział w zajęciach. A ci, którzy zdecydują się rozwijać swój talent, będą mogli przechodzić do kolejnych etapów szkolenia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here