Kolejna edycja El Clasico za nami

187

Rozgrywki podzielono tradycyjnie na dwie części. W pierwszej cztery zgłoszone trzebnickie drużyny: DiTRojt Flinstons, Zadymki, Promilki oraz BC zagrały w systemie „każdy z każdym”. W drugiej zaś części, czyli play off dość licznie zebrani kibice obserwowali zacięte pojedynki i ostrą, ale uczciwą walkę o piłkę. W tej części wyniki przekładały się na miejsce w ostatecznej klasyfikacji. I tak o trzecie miejsce rywalizowały drużyny, które zajęły w rozgrywkach 3. i 4. miejsce w tabeli, natomiast pierwsza z drużyną walczyła o laur zwycięstwa.

W trakcie turnieju rozegrano w pierwszej fazie turnieju sześć meczów. Każda drużyna grała w sumie po trzy mecze. Zespoły grały dwa razy po 15 minut ponieważ spotkań było dość sporo, a ważne było to, by wszystko odbyło się na tym samym poziomie. Sędziowie, którzy oceniali mecze przyjechali z federacji z Wrocławia.

Tegoroczny turniej zorganizowano właśnie teraz, ponieważ w lutym jest przerwa między rozgrywkami ligowymi i to właśnie ten termin jest jak najbardziej właściwy. Każda drużyna ma teraz wolne i może spokojnie wziąć udział w tym turnieju.

 – Do tej pory zawsze był problem z terminarzem, bo nie wszyscy mieli wolne, więc trudno było się zgrać – powiedział nam Krzysztof Stangenberg, organizator turnieju.

Tegoroczne zawody zorganizowano pod nazwą El Clasico, która miała nawiązywać do meczu FC Barcelona – Real Madryt czyli Gran Derbi Europa.

 – Wszystkie zespoły mocno rywalizują z drużynami wrocławskimi. Myślę, że jest to fajny turniej, gra jest zacięta. Na co dzień gramy w różnych halach, jest element rywalizacji, a to powoduje, że poziom imprezy jest wysoki w naszym wykonaniu. A jak wiadomo, zawodowcami nie jesteśmy – powiedział Krzysztof Stangenberg.

I rzeczywiście, wyniki spotkań świadczą o dobrym i wyrównanym poziomie drużyn, które stanęły do rywalizacji. Oczywiście największych emocji dostarczyło ostatnie spotkanie, kiedy to dwa najlepsze w sobotnim turnieju zespoły walczyły o pierwsze miejsce.

Po zakończeniu rozgrywek zawodnicy każdej z drużyn zostali udekorowani medalami, dyplomami i pucharami. 

Była także nagroda NBP, kapitanowie drużyn oraz sędziowie wybrali najbardziej wartościowego zawodnika. Został nim Grzegorz Frania z DiTRojt Flinstons.

Zawody udało się zorganizować dzięki pomocy gminy.

 – Chciałbym także podziękować Krzyśkowi Walczakowi, który pomógł mi w organizacji turnieju, ale także innym osobom, jak np. panu Januszowi Pancerzowi oraz osobom z działu marketingu, które wykonały swoją pracę w 100 %, dzięki czemu ten turniej w ogóle mógł się odbyć – powiedział pan Krzysztof.

 

A – Promilki Trzebnica 1,1

B – DiTRojt Flinstons 2,2

C – Zadymki Trzebnica 2,1

D – BC Trzebnica 1,2

 

Wyniki spotkań:

 

1) A-B Promilki – DiTRojt 26:35

2) C-D Zadymki – BC 43:40

3) A-D Promilki – BC 24:45

4) B-C DiTRojt – Zadymki 36:28

5) A-C Promilki – Zadymki 22:51

6) B-D DiTRojt – BC 28:24

 

Mecz o 3. miejsce:

BC – Promilki 45:20

Mecz o 1. miejsce:

DiTRojt – Zadymki 39:36

 

Ostateczna klasyfikacja:

1. DiTRojt Flinstons

2. Zadymki Trzebnica

3. BC Trzebnica

4. Promilki Trzebnica

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here