Nowa siłownia już otwarta

1550

Siłownia Hektor została otwarta 10 lutego i już w pierwszym tygodniu swojej działalności przyciągnęła wielu oborniczan. Obiekt mieści się przy ul. Bolesława Chrobrego 27, w dużym obiekcie, w którym planowany jest między innymi dom weselny.

Jeszcze przed wejściem do środka, miło zaskakuje duży, wybrukowany parking, który z pewnością pomieści samochody wszystkich ćwiczących.

Wewnątrz wita nowoczesne wnętrze. Na ścianie tuż przy wejściu znajduje się wielkie, ciekawe graffiti. W holu, naprzeciwko recepcji ustawiono wygodne kanapy, na których można odpocząć, napić się kawy czy soku.

Obiekt podzielony jest na dwie części. Tuż za holem znajduje się sala do ćwiczeń siłowych, z których korzystają przede wszystkim panowie. Są tam między innymi sztangi, atlasy i ciężarki. W drugim pomieszczeniu są bieżnie, rowerki, stepery, sprzęt do ćwiczeń aerobowych i kardio.

Są oczywiście oddzielnie szatnie dla pań i dla panów. W tym tygodniu ma zostać zamontowana sauna na podczerwień, z której w odróżnieniu od tradycyjnej sauny, mogą korzystać także osoby z żylakami i nadciśnieniem. Już działa „solarium stojące” – uważane za najlepsze, ponieważ opala się w nim w pozycji stojącej, a nie leżącej. Korzystanie z takiego „słoneczka” to wydatek rzędu 1 zł za minutę.

Od dawna myślałem wspólnie z żoną, żeby stworzyć w Obornikach Śląskich miejsce, gdzie można by było poćwiczyć. Dwa lata temu zapadła decyzja, że prowadzenie siłowni to coś, co będę chciał robić. Powoli zacząłem kompletować sprzęt, zdecydowałem o lokalizacji siłowni. Chciałem, żeby przede wszystkim młodzi ludzie mieli miejsce, do którego będą mogli przyjść, poćwiczyć za nieduże pieniądze, żeby nie chodzili po parkach tylko aktywnie spędzali czas na ćwiczeniach fizycznych. Zależało mi na tym, żeby stworzyć taką typową siłownię. Zatrudniłem profesjonalnego instruktora, który zawsze chętnie doradzi jak ćwiczyć. Za dodatkową opłatą może ułożyć indywidualny plan treningowy. Bardzo mi zależało na tym, żeby każdy ćwiczący, niezależnie od wieku, czuł się tu dobrze. Mimo, że od otwarcia minęło kilka dni, przychodzili już  młodzi ludzie, którzy ćwiczyli wcześniej w innych miejscach, także ci, którzy jeszcze nigdy nie chodzili na siłownię, przyszło sporo pań. Zapraszam wszystkich, i tych, którzy chcą popracować nad masą mięśniową, i tych, którzy chcą zredukować wagę. Z myślą o paniach zakupiłem specjalną bieżnię podciśnieniową vacu. Urządzenie to wygląda jak bieżnia zamknięta w kapsule. Chodzi się po niej jak po zwykłej bieżni, z tym, że dzięki specjalnemu pasowi-spódniczce wytwarza się ciśnienie, dzięki któremu szybciej spala się tkanka tłuszczowa, rozbija cellulit, a skóra ujędrnia. W ciągu 30 minut można spalić nawet 400 kcal – tłumaczy Tadeusz Tomaszewicz i dodaje, że w Hektorze nie planuje zajęć grupowych, ale jak dodaje, jeśli będzie takie zapotrzebowanie, to być może uruchomi salę, w której będą mogły się bawić dzieci, podczas kiedy ich opiekunowie będą ćwiczyć.

Siłownia jest czynna codziennie: od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-12.30 i 16-22, w soboty i niedziele od 8.30 do 11 i od 17 do 20. Jednorazowe wejście kosztuje 12 zł (bilet normalny) i 9 zł (bilet ulgowy). Można wykupić karnet na kilka wejść, na przykład 4, 6, 7, 12 lub karnet open za odpowiednio 125 zł i 110 zł. Z wejść ulgowych mogę korzystać uczniowie, studenci, a także seniorzy posiadający legitymację emeryty lub rencisty. Dodatkowo, pary małżeńskie lub rodzic- dziecko mogą liczyć na 20 proc. rabat na jednym karnecie (promocja nie łączy się z innymi rabatami). Karnety ważne są 4 tygodnie.

Jak podkreśla właściciel, jedno wejście nie jest ograniczone czasem (w niektórych siłowniach wykupuje się „wejście” trwające np. 60 minut),  chętni mogą ćwiczyć tak długo jak chcą, dopóki starczy im sił. Pełny cennik i więcej informacji znajduje się na stronie www.silowniahektor.pl lub pod numerem telefonu 71 725 52 25. Informacje można również uzyskać pisząc na maila tomaszewicz1@vp.pl

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here