Przygotowania do trzebnickiego „Żądła”

111

Organizatorzy przewidują, że w tym roku na trasie wystartuje około tysiąc uczestników – kolarzy z Polski i zza granicy. Od kilku lat miejsce zawodów pozostaje bez zmian – kolarze spotykają się przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Nowej 1 w Trzebnicy. Stąd wyruszają wypuszczani przez sędziego w 10 osobowych grupach. Trasa przejazdu pozostaje bez zmian: najkrótszy dystans – 75 km przeznaczony dla początkujących kolarzy, a dla wyczynowych dwa odcinki – 150 km lub giga – 225 km.

W tym roku organizatorzy wprowadzają pewne zmiany. – W związku z dość trudną sytuacją komunikacyjną w mieście, nie chcemy, by zawodnicy wybierający trasę 75 km startowali przy szkole. Chcemy zrobić dla nich start zasadniczy w Nowym Dworze, tam także będzie dla nich meta. Startujący na dystansie 150 km będą wyruszać w trasę z bazy przy ul. Nowej, gdzie będzie również meta. Zasady startu się nie zmienią. Nadal kolarze będą wyprowadzani w 10 osobowych grupach spod szkoły i prowadzeni przez miasto, do startu, przez zaprzyjaźnionych motocyklistów z Doborowego Towarzystwa Ryzykantów. Zawody będą odbywać się przy ruchu otwartym, dlatego jak co roku proszę kierowców o wyrozumiałość i zwrócenie uwagi na kolarzy – powiedział główny organizator imprezy kolarskiej, Zenon Janiak.

Trasa maratonu nie będzie zmieniana. Tegoroczną nowością będzie wprowadzenie dodatkowej kategorii – szóstek kolarskich na dystansie 75 km; 6-cio osobowe drużyny, startując w tej kategorii, będą mogły zakwalifikować się do jednej z dwóch grup wiekowych: do 50 lat i powyżej.

W tym roku trzebnicki maraton będzie jednodniową imprezą – sobota (26 kwietnia). Ponieważ w niedzielę będą prowadzone uroczystości beatyfikacyjne papieża Jana Pawła II, organizatorzy nie chcą zakłócać przebiegu tak ważnej uroczystości religijnej. Z tej okazji wybili specjalny medal, z wizerunkiem papieża, który będzie wręczany zawodnikom po ukończeniu trasy. 

Jak co roku liczę na współpracę policji z naszego powiatu i powiatu milickiego, także na wzorową postawę strażaków i na drogowców, którzy jak co roku poprzez łatanie dziur, dbają o to, byśmy mieli idealne warunki do jazdy. Z uwagi na szereg spraw związanych z organizacją imprezy, tylko wybrana grupa Szerszeni pojedzie na trasę maratonu – dodaje Zenon Janiak.

Zapisy do „Żądła Szerszenia” już niedługo, na stronie internetowej www.supermaratony.org, niebawem ruszy także odświeżona strona internetowa trzebnickiej imprezy kolarskiej, na której znajdą się najważniejsze informacje. Honorowy patronat nad imprezą objęli marszałek województwa dolnośląskiego i starosta Robert Adach.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here