Dni Babć i Dziadków w Przedszkolu Publicznym w Strzeszowie

129

Święta te są niezwykle podniosłe i miłe dziecięcym serduszkom, a także wysoko cenione przez naszych gości. Zarówno dzieci jak i my – pracownicy Przedszkola,  sięgając  pamięcią do czasów naszego dzieciństwa, czule wspominamy chwile spędzone z Dziadkiem i Babcią. Kto jak nie Babcia i Dziadek przytuli, wysłucha, poświęci czas i uwagę wspierając wnuka czy wnuczkę w rozwoju swoich pasji i uzdolnień, zabierze na spacer i opowie o niezwykłościach otaczającego świata, zaprosi do wspólnego pieczenia ciasta albo lepienia klusek na obiad. To przecież Babcia i Dziadek z zaskoczenia obdarowują swoje wnuki prezentami, czasem tylko małymi drobnostkami, kolorowym lizakiem czy słodkim jabłuszkiem, ale jakże zapadającymi w pamięć na lata. Dlatego też dzieci chętnie i poświęceniem przygotowywały się do występów by zrobić przyjemność, by podziękować ukochanej Babci i ukochanemu Dziadkowi.

Obchody rozpoczęła grupa Pszczółek, są to dzieci 5, 6 – letnie, które zaprosiły swoje Babcie i swoich Dziadków  w dniu  22 stycznia. Swoim  wyjątkowym gościom zaprezentowali „Jasełka”. Cykl uroczystości  zakończyła grupa Mróweczek -7 lutego. Dzieci  przygotowały specjalne występy artystyczne i oczywiście niespodzianki w formie własnoręcznie wykonanych prezentów. Najmłodsze grupy: Biedroneczki i Żuczki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie prezentując piosenki i wierszyki. Natomiast grupa Motylków (4- latki) i Mróweczek (grupa Punktu Przedszkolnego) oprócz piosenek i wierszyków uraczyły gości krótkim przedstawieniem, na którym można było dostrzec doskonale rokujących młodych aktorów. Wszystkie grupy przygotowały dla swoich gości  poczęstunek, w czasie którego wspólnie świętowały z Babcią i Dziadkiem ich święto.

Rangę ważności obchodzonego w Przedszkolu Dnia Babci i Dziadka nadała obecność  kierownika ds. przedszkola Jolanty Koseli oraz dyrektorki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Szewcach Anny Białeckiej. Spotkania takie umożliwiają nie tylko prezentacje umiejętności dzieci, ale również zapoznanie się Babć i Dziadków z nauczycielami.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here