Włamali się, kradli i niszczyli

69

Jak informuje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież z włamaniem do dwóch budynków gospodarczych oraz umyślne uszkodzenie rzeczy. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy gminy, w wieku 17 i 34 lat.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni weszli do środka jednego z budynków po wyważeniu okna, a następnie zerwali ze ścian 100 metrów miedzianego przewodu elektrycznego. Podejrzani nie pogardzili też 6 sztukami zabezpieczeń różnicowych o wartości ponad 2 tysięcy złotych, które zabrali ze sobą. Do drugiego budynku dostali się po zerwaniu kłódki, skąd skradli trzy zwoje przewodów elektrycznych o długości 500 metrów – mówi Iwona Mazur i dodaje, że mężczyźni uszkodzili także dwie rozdzielnie elektryczne, spawarki oraz piec.

Swoim niszczycielskim działaniem wyrządzili szkodę na kwotę blisko 3 tysięcy złotych. Wkrótce mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat – dodaje funkcjonariuszka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here