Naczelniczka wydziału promocji pokieruje Centrum Kultury i Sportu KiS

249

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia 2013 r. pisemną rezygnację z zajmowanego stanowiska złożył dotychczasowy dyrektor ośrodka – Adam Waz, a swoje obowiązki przekazał pracownikowi TCKiS Agnieszce Nowak. Sekretarz gminy poinformował nas, że dyrektor nie podawał powodów swojej rezygnacji. Także burmistrz Marek Długozima, w rozmowie z nami nie chciał sprawy skomentować, tłumacząc, że nie odpowiada za sprawy personalne. Dodał, że bardzo dobrze oceniał pracę byłego dyrektora, który rzetelnie wywiązywał się ze swoich obowiązków, a współpraca między nimi układała się wzorowo.

Nie wiemy czy te same przesłanki kierowały burmistrzem gdy mianował Agnieszkę Pawlaczek na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora TCKiS. Dodajmy, że dotychczas pracowała w urzędzie, zajmując się sprawami promocji, byłą naczelnik tego wydziału. Nowym naczelnikiem promocji został Jakub Szurkawski.

Marek Długozima przyznał, że na wakujące stanowisko dyrektora ogłosi konkurs do marca, jednak do poniedziałku ogłoszenie nie pojawiło się na stronie internetowej BIP. Nie wiemy zatem, jak długo Agnieszka Pawlaczek będzie zajmowała stanowisko p. o. dyrektora TCKiS, czy będzie startowała w konkursie i jakie ma na obecną chwilę propozycje kierowania ośrodkiem kultury i sportu.

Czy decyzją burmistrza o powołaniu naczelniczki wydziału promocji, na stanowisko dyrektora są zaskoczeni radni? Jan Darowski: – Uważam, że jak najszybciej burmistrz powinien ogłosić konkurs na  to stanowisko. W mojej ocenie obowiązki dyrektora, do czasu rozstrzygniecie konkursu, powinien pełnić któryś z pracowników TCKiS. 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here