Koncert w Bajce

63

 Premierowy koncert jednego z filarów kabaretu Neonówka odbędzie się w Obornikach Śląskich 23 lutego w Klubie „Bajka”. Start godz. 18.

Radek Bielecki – artysta, autor tekstów, muzyk i kabareciarz. Urodzony w 1978 r. Lidzbarku Warmińskim. Niektórzy znawcy tematu twierdzą, że gdyby nie wolne miejsca na porodówce urodziłby się na scenie.  Radek Bielecki kojarzony z Kabaretem „Neo-Nówka” (i słusznie) postanowił spełnić swoje kolejne marzenia i nagrać płytę z piosenkami. Tym razem możemy go zobaczyć w zupełnie innej stylistyce, choć jak sam podkreśla momentami w tekstach czuć satyryczne zacięcie. Projekt muzyczny Radka Bieleckiego to jednak w większości bardzo osobiste teksty.

– Przez ostatnie pięć lat uzbierało się sporo tekstów, które wystarczająco długo leżały w szufladzie i nie nadawały się raczej do kabaretu – mówi o swoim muzycznym wcieleniu Radek Bielecki. – Teraz postanowiłem je skonsumować. Zawsze marzyłem o własnym zespole i wyśpiewaniu kilku ważnych dla mnie rzeczy. Marzenia trzeba spełniać. Polecam.

O brzmienie zespołu dbają zwodowi muzycy związani z takimi formacjami muzycznymi jak: Mikromusic, Jarecki czy Grubson. O specyficzne akustyczne brzmienie zadba dominujący w zespole akordeon i soczyste brzmienie kontrabasu. Artysta planuje nagranie i wydanie płyty jeszcze w tym roku. Aktualnie  trwają prace nad materiałem.

– Większość piosenek jest już wymyślona – podkreśla Radek Bielecki. – Pracujemy teraz nad aranżacjami i planujemy w najbliższym czasie nagranie całego materiału w studio. Planujemy także zagranie kilku nieprzypadkowych koncertów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here