Wysokie zwycięstwo młodziczek Gaudii

558

Jak powiedziała trener naszej drużyny, Joanna Pilip: – Był to nasz ostatni występ i tym szóstym turniejem kończymy sezon siatkarski młodziczek. W dzisiejszym turnieju nasza drużyna nie miała godnych sobie rywalek. Grałyśmy systemem każda z każdą.

W pierwszym meczu gospodynie grały zespołem z Bolesławca. Nie miał on historii. Mówiąc językiem piłkarskim, była to gra do jednej bramki. Gaudzistki wygrały 2 do 0. Drugi mecz rozegrany pomiędzy drużynami z Brzegu i Bolesławca był już bardziej ciekawy. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny o podobnych umiejętnościach. W drugim secie wynik ważył się do ostatniej chwili. Ostatecznie lepsze były zawodniczki z Brzegu i zwyciężyły 2:0. Ostatni mecz pomiędzy Trzebnicą a Brzegiem wart jest dokładniejszego opisania, by wskazać na różnicę klas zespołów uczestniczących w tym turnieju.

Mecz rozpoczęła drużyna z Brzegu zepsutym serwem. Potem mieliśmy atak trzebniczanek. Po nim serwy i udane ataki. Dopiero, gdy na tablicy zapisano 6 do 0 gospodynie popełniły błąd oddając punkt rywalkom. Wyliczyliśmy, że rywalki zdobyły z własnego rozegrania – 7 punktów, a 6 z błędów gospodyń. Przy tym należy dodać, że spośród 7 punktów 3 zdobyły zagrywką. Gospodynie zdobywały punkty atakiem i serwami, a tylko 6 z błędów własnych rywalek. W tym secie punktowały prawie wszystkie zawodniczki Gaudii. Jednak najbardziej skutecznymi były: Nikola Sławińska i Izabela Kubiak. Wygrana 25 do 13 mówi sama za siebie. Warto odnotować, że rywalki wystąpiły w bardzo zróżnicowanym  składzie wiekowym, od dziesięciolatek poczynając. Na parkiecie widać było wyraźną różnicę poziomów. Tym najmłodszym trzeba oddać zadość, grały wspaniale.

Drugi set, od samego początku nie był już tak jednostronny., Ale tylko do remisu 2 do 2. Potem gospodynie robiły, co chciały na parkiecie. Izabela Kubiak zdobywała kolejne punkty trudnymi serwami, śląc as za asem.. Wyliczyliśmy, że trzebniczanki, asowymi zagraniami zdobyły w tym secie 10 punktów. W tej serii skuteczności zagrywką obok Izy uczestniczyły Kinga Sznajder, Patrycja Kluga i inne zawodniczki. Set zakończył się wynikiem 25 do 11 i zwycięstwem w całym meczu 2 do 0

W drużynie Gaudii wystąpiły: Patrycja Kluga, Klaudia Trelińska, Kinga Sznajder, Patrycja Zaraza, Nikola Sławińska, Iga Rojewska, Marlena Filip, Izabela Kubiak, Daria Marciniec. Drużynę prowadziła trenerka Joanna Pilip.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here