Niezwyciężorny SPR Bór

90

To już 5 kolejne zwycięstwo SPR-u który ma już tylko jeden punkt straty do miejsca premiowanego udziałem w barażach o pierwszą ligę.

Mecz lepiej rozpoczęli oborniczanie, którzy prowadzili 3:1, jednak to gospodarze nadawali ton gry w pierwszej połowie prowadząc nawet pięcioma bramkami (18:13), wznawiając szybko grę po stracie bramki, prowadzeni przez swojego lidera Piotra Stelmasika, jednego z najlepszych strzelców w lidze. Bór natomiast miał kłopoty z powrotem do obrony, na co miały wpływ problemy kadrowe i brak zmienników na parę pozycji. Dzięki zrywowi w końcówce pierwszej połowy straty do Tęczy zostały zniwelowane do jednej bramki. Na drugą połowę SPR wyszedł w zupełnie innej masce. Już po dwóch minutach i rzuceniu w krótkim czasie trzech bramek, oborniczanie zmusili gospodarzy do wzięcia szybkiego czasu. W dalszej części gry to nasi szczypiorniści  wypracowali sobie 5-bramkową przewagę. Kłopoty SPR-u rozpoczęły się od pięćdziesiątej piątej minuty. Bór nie rzucił już żadnej bramki. Karta się odwróciła i podobnie jak w pierwszej połowie Bór, tak teraz Tęcza goniła wynik i zniwelowała stratę tylko do jednej bramki. Warto nadmienić, że przy stanie 32:31 na minutę przed końcem Dawid Kalinowski obronił karnego i znacznie przyczynił się do zwycięstwa.

Przemysław Bagiński powiedział po meczu: – Cieszymy się ze zwycięstwa, w Kościanie zawsze jest o nie bardzo trudno. Dziś szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy sporo problemów z organizacją obrony. W drugiej połowie było już znacznie lepiej. Końcówka meczu obnażyła nasze dzisiejsze braki kadrowe. Opadliśmy z sił i ponownie w końcówce było sporo nerwów ze szczęśliwym zakończeniem dla naszego zespołu. Rozgrywki wkraczają w decydującą fazę i nie możemy sobie pozwalać na straty punktów, jeżeli chcemy liczyć się w walce o awans. W sobotę 15 lutego o godzinie 18 będziemy podejmować ekstra-klasowe rezerwy z Lubina, które są niebezpiecznym zespołem. Będziemy potrzebować wsparcia naszych kibiców, więc zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania naszego zespołu.

SPR Bór Oborniki Śląskie zagrał w składzie: Adam Katan (1), Artur Szabat (7), Dawid Kalinowski, Eryk Sawicki (3), Jagodziński Piotr (5), Kamil Ramiączek (10), Konrad Burchacki, Łukasz Kurzydło, Paweł Nogal, Przemysław Bagiński (6), Sergiusz Stefanowski,

Trenerzy: Artur Szabat, Przemysław Bagiński.