Zaproszenie do kawiarenki

147

Chcemy zachęcić Państwa do dyskusji nad możliwościami rozwijania nowych inicjatyw społecznych na terenie gminy. Będziemy zastanawiać się nad różnymi pomysłami służącymi zachęceniu społeczności lokalnej do współpracy. Czego jeszcze w Obornikach Śl. nie było a jest potrzebne? Jak rozwinąć dotychczasowe inicjatywy – namawiają organizatorzy.

Jak nam wyjaśniła Ewa Brzegowska, pełnomocnik burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, gmina Oborniki Śl. wspólnie z fundacją „Moja Przestrzeń” realizuje od września ub. roku projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Obornickie Konsultacje Społeczne” Celem projektu jest m.in. wypracowanie dokumentów strategicznych dla naszej społeczności lokalnej. Od listopada 2013 trwają szkolenia dla przedstawicieli gminy i organizacji pozarządowych z zakresu przygotowania i przeprowadzenia konsultacji społecznych. Ich tematyka dotyczy również metod angażowania społeczności lokalnej. Kluczowym etapem projektu jest przeprowadzenie konsultacji społecznych. Zgodnie z projektem zaplanowano różnorodne formy spotkań z mieszkańcami. Jedną z nich jest kawiarenka obywatelska, ale zaplanowano także warsztaty i konferencję otwartej przestrzeni. Projekt zakończy się 31 grudnia br.

Kawiarenka obywatelska to nieformalne, moderowane spotkanie, podczas którego uczestnicy rozmawiają przy kawie i herbacie nad głównym tematem. W czwartek będzie to: „Gmina Oborniki Śląskie – przestrzeń do rozwijania nowych inicjatyw społecznych”.

Początek spotkania o godz. 17.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc chętni do udziału w kawiarence winni to zgłosić dziś pod adresem:

kontakt@moja-przestrzen.pl

lub telefonicznie pod nr. tel. 71 310 14 55 lub 50 850 59 16.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here