Uroczyste pasowanie na czytelnika

407

Uroczyste pasowanie na czytelnika w Szkole Podstawowej w Boleścinie odbywa się zawsze po  pierwszym półroczu. Tym razem impreza  odbyła się 31 stycznia w bibliotece szkoły.

Jak nas poinformowała Anna Leszczyńska – Janik, pierwsze spotkanie z biblioteką to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana.

Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której uczniowie należący do aktywu bibliotecznego wcielili się w role krasnoludków, które starały się przekazać najmłodszym wiedzę  o książce i bibliotece. Zachęcali do zaprzyjaźnienia się z bohaterami literackimi – mówi pani Anna.

Następnie uczniowie klasy pierwszej zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz  „prośbami książki”. Dzieci skupione i poważne w obecności wychowawczyni Krystyny Skury uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała nauczycielka biblioteki Anna Leszczyńska – Janik. Pani Anna jednocześnie pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek oraz wręczyła pamiątkowy dyplom i zakładki do książek.

Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki. Cała uroczystość odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze.

Po takim wspólnym spotkaniu z krasnalami biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani – powiedziała na koniec nauczycielka prowadząca  bibliotekę.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here