Dzień Babci i Dziadka w Wiszni Małej

122

Jako pierwsza wraz z babciami i dziadkami świętowała w środę grupa 5-latków. W przedstawieniu udział wzięło 19 dzieci, które przygotowywały się do tej uroczystości od kilku tygodni. Dzieci mówiły wierszyki i śpiewały piosenki. Wręczyły także prezenty swoim babciom i dziadkom.

 – Mieliśmy przedstawienie o całym roku. Dzieci mówiły wiersze o miesiącach i zaśpiewały cztery piosenki. W prezencie od dzieci dziadkowie dostali kalendarze, a babcie kwiatuszki – powiedziała opiekunka Aleksandra Ciosk. Na koniec oczywiście był słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.

W czwartek Dzień Babci i Dzień Dziadka świętowała grupa 6 – latków, czyli „zerówkowa”. W imprezie uczestniczyło 13 dzieci, spora część maluchów niestety się rozchorowała i w ostatniej chwili trzeba było sobie jakoś poradzić. Ale udało się.

 – Zostałam bardzo miło zaskoczona, bo dzieci były swobodne. Wszystko zostało zrealizowane, tak jak sobie zaplanowałyśmy. Odbiór był bardzo fajny. Dzieci śpiewały, tańczyły i recytowały wierszyki. Nawet wszyscy razem tańczyliśmy, dzieci, babcie i dziadkowie – powiedziała Natalia Krajewska. Dzieci przygotowały także prezenty w postaci laurek malowanych dłońmi i stopami przy użyciu farb.

W piątek zaś o godz. 11 rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie dzieci 3 i 4 – letnich, w której jest 25 osób.  Dzieci do tej uroczystości przygotowywały się ponad miesiąc.

 – Najstarsze dzieci, czyli 4 – letnie mówiły wierszyki, a wszystkie pozostałe razem z nimi śpiewały piosenki. Dzieci przygotowały dla swoich babć i dziadków cukierkowe bukiety i krawaty własnoręcznie wykonane, które na koniec uroczystości wręczyły seniorom – powiedziała nam opiekunka dzieci Iwona Kownacka. Był także poczęstunek. Rodzice upiekli ciasto i pomogli w przygotowaniu całej uroczystości.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here