Bezpardonowy atak na radnych

47

Kolejny numer „Panoramy Trzebnickiej” (nakład 17 tys egzemplarzy – 2 i pół na rodzinę!). Tematy zastępcze: jak głosują radni opozycyjni? Co Janiak napisał do Wróbla? I o tym, jak przez działania Marka Długozimy gmina może stracić miliony, tymczasem dla wprowadzenia mieszkańców w błąd artykuł zatytułowano „Jak radni opozycyjni mogą zaszkodzić gminie”.

Od momentu powstania „Panoramy Trzebnickiej” nikt z pracowników tego pisma nawet nie próbował zapytać nas, dlaczego głosujemy tak jak głosujemy, chociaż w każdym numerze jest to krytykowane. Mamy nadzieję, że jest to zwykłe niedopatrzenie, a nie celowe działanie. Jeśli jednak jest to zamierzona strategia, to gratulacje – Jerzy Urban może być dumny.

W relacji z dyskusji nad budżetem nie ma ani słowa o tym, że radny Wróbel chciał się dowiedzieć dlaczego gmina straciła 180 tysięcy złotych (zwrot dotacji 160 tys. plus 20 tys. odsetki) z dofinansowania na budowę parkingów i nieczynnej toalety koło Bazyliki. Burmistrz nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie, stwierdził tylko, że to niewielka kwota. Dla Redakcji  Panoramy najistotniejszy w dyskusji był liścik radnego Janiaka do radnego Wróbla, w którym Janiak informuje Wróbla, że być może burmistrz nie udziela odpowiedzi na, w sumie proste pytanie, bo Wróbel używa zbyt trudnych słów. Kawałek karteczki (prawdopodobnie znaleziony w śmietniku) został zaszczycony całą stroną w gminnej gazetce. Gratulacje.  Przez błędne, być może niezgodne z prawem (Marek Długozima ma za to zarzuty prokuratorskie), decyzje Burmistrza Marka Długozimy gmina może stracić miliony złotych. Tymczasem osoba podpisująca się inicjałami „KT” sugeruje, że może być to wina opozycji.

Idąc tym tokiem myślenia możemy dojść do wniosku, że za wszystkie  popełniane przestępstwa odpowiada policja i prokuratura, która je ściga. Rozumowanie, którego można spodziewać się bardziej po przestępcy niż po redaktorze „Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica”. Trochę Wstyd!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here