Jakubek i jego Przyjaciele najlepsi na prusickiej hali

797

Zakończył się już sezon rozgrywek piłki halowej. W Prusicach, uroczyste wręczenie nagród, dyplomów, pucharów i statuetek odbyło się w niedzielę, 2 lutego. Do samego końca niepewna była kolejność drużyn w klasyfikacji końcowej. Jak podkreślił podczas uroczystości zakończenia turnieju Artur Bagiński, emocje towarzyszyły graczom i kibicom do ostatniego gwizdka.

Przypomnijmy, że była to już czwarta edycja turnieju. W 2010 roku została zainicjowana przez burmistrza Igora Bandrowicza – mówił Artur Bagiński.

Gratuluję drużynom, a w szczególności finalistom, którzy dostarczyli nam tylu emocji. Nie będę ukrywał, że cieszę się, że puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice zostaje u nas w gminie, ale drużynie ze Żmigrodu gratuluję wspanialej walki i zapraszam do nas na rozgrywki w przyszłym roku – mówił Igor Bandrowicz, który podziękował za pracę sędziom, a także docenił rolę kibiców:

Dziękuję kibicom za to, że zawsze można było na nich liczyć; cieszę się, że na trybunach zawsze są kobiety, które potrafią stłumić emocje i zmotywować nas do dobrej walki. Dziękuję również za to, że akceptujecie to nasze hobby jakim jest gra w piłkę nożną. Poświęcamy jej czas zamiast siedzieć w domu – powiedział burmistrz, dodając że cieszy się, iż drużyna Samorządowców, w której grał, nie zajęła ostatniego miejsca.

Organizatorzy najpierw wręczyli nagrody za zajęcie kolejnych miejsc w tabeli, a potem przeszli do nagradzania indywidualnych zawodników.

Burmistrz, sekretarz Grzegorz Terebun, Artur Bagiński, a także przedstawiciele poszczególnych klubów wręczali upominki i składali gratulacje. I tak, 10. miejsce zajęła drużyna Sybesu Strupina; 9. drużyna Błękitni Pawłów Trzebnicki; 8 – Orzeł Prusice Juniorzy (najmłodsza drużyna turnieju); 7 – drużyna Samorządowców; 6 – LKS Dolpasz Skokowa; 5 – Błękitni Kaszyce Wielkie; 4 – Orkan Borzęcin; 3 – Sparta Wszemirów; 2 – Ministranci Żmigród, a pierwsze Jakubek i Przyjaciele.

Najlepszym strzelcem, ze zdobytymi 42 bramkami został Patryk Krajewski, najlepszym bramkarzem został Wojciech Bednarz.

Organizatorzy przygotowali jeszcze 10 dodatkowych nagród. I tak, najstarszym zawodnikiem turnieju został Zdzisław Turczyn z Sybesu Strupina, a najmłodszym Jakub Wolski z Orła Prusice; „bramkę ligi” strzelił Mateusz Bednarz z Błękitnych Kaszyc; najsolidniejszym obrońcą został Piotr Jajko z Błękitnych Pawłów; najlepszym piłkarzem młodego pokolenia został Adrian Rabijak ze Sparty Wszemirów; tytuł zawodnika fair play otrzymał Kamil Kanownik z LKS Dolpasz Skokowa; Paweł Gryz z drużyny Jakubek i Przyjaciele został zawodnikiem najczęściej asystującym; Tomasz Jędrkowiak z Ministrantów został „najbardziej pozytywną twarzą turnieju”; Wiktor Wiktorowicz z Orkana Borzęcin zasłużył na miano „systematycznego strzelca drużyny” (zdobywał bramki w każdym meczu), natomiast Łukasz Włodarczyk z Samorządowców został zawodnikiem VII kolejki.

Składy najlepszych drużyn:

Jakubek i Przyjaciele: Jakub Kramarz, Daniel Kramarz, Paweł Gryz, Patryk Krajewski,  Jarosław Gajek, Piotr Maślankowski, Dawid Stettner, Maksym Garncarz, Tomasz Bąk, Andrzej Bacański, Dawid Molski.

Ministranci Żmigród: Marcin Samulski, Szymon Habiński, Tomasz Wacyra, Łukasz Jordeczka, Krzysztof Kowal, Sebastian Habiński, Kamil Jasłowski, Paweł Werpulewski, Bartłomiej Belcarz, Tomasz Jędrkowiak, Łukasz Matuszewski, Kamil Hankiewicz, Piotr Łoskot, Maciej Bielcarz.

Sparta Wszemirów: Wojciech Bednarz, Mateusz Kociński, Robert Fornal, Mateusz Łukaszewski, Krzysztof Krys, Kamil Skotny, Grzegorz Tarnowski, Michał Kołodziej, Adrian Rabijak, Tomasz Półrolniczak, Wojciech Głowacki, Hubert Miara, Wojciech Olszański.

Kolejna edycja rozgrywek Turnieju Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Prusic rusza na początku grudnia tego roku. 

L.p. Nazwa zespołu Mecze Punkty Bramki
1 Jakubek i Przyjaciele 9 23 112-29
2 Ministranci Żmigród 9 23 96-38
3 Sparta Wszemirów 9 22 93-27
4 Orkan Borzęcin 9 18 73-56
5 Błękitni Kaszyce Wielkie 9 13 72-51
6 Dolpasz Skokowa 9 10 50-57
7 Samorządowcy 9 9 45-92
8 Orzeł Prusice Juniorzy 9 7 57-79
9 Błękitni Pawłów Trzebnicki 9 3 47-112
10 Sybes Strupina 9 3 19-124

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here