Zderzyły sie trzy auta, droga była zablokowana przez kilka godzin

74

Do zdarzenia doszło w czwartek, informację o kolizji policjanci usłyszeli kilka minut po godzinie 8. Na miejsce, oprócz funkcjonariuszy, została wezwana straż miejska z Prusic, a także strażacy z OSP. – Na miejscu przebywaliśmy kilka godzin. Wiemy, że w wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne, przy czym wydostały się z samochodów o własnych siłach i z lekkimi obrażeniami ciała zostały przewiezieni do szpitala – powiedział nam dyżurny strażak, kilka godzin po wypadku.

Do czasu usunięcia pojazdów, ruch na odcinku, gdzie doszło do zderzenia odbywał się wahadłowo, kierowali nim policjanci, przy pomocy straży miejskiej. Usuwanie zniszczonych pojazdów i zabezpieczenia miejsca wypadku, trwało kilka godzin i zakończyło się o godzinie 12. Jak wspomnieliśmy, sytuacja po zderzeniu aut wyglądała poważnie. Z jednej strony jezdni znajdował się prawie nieuszkodzony samochód dostawczy, z wyraźnie zarysowanym od uderzenia bokiem. Po drugiej stronie, na poboczu leżały przewrócone na bok dwie osobówki. Nawierzchnia niedaleko zderzenia pokryta była odłamkami od karoserii i zbitych szyb.

Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowe Policji w Trzebnicy poinformowała nas, że do zdarzenia doszło w czwartkowy poranek, kilkanaście minut po godzinie 8. – Trzy pojazdy brały udział w tej kolizji: ciężarowy, dostawczy mercedes osobowa skoda i seat. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skodą, prowadząc auto krajową piątką, w stronę Wrocławia, z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu. Zderzył się wówczas z prawidłowo jadącymi; mercedesem i seatem. W wyniku zderzenia, obrażenia ciała odnieśli kierowcy samochodów osobowych, którzy po udzieleniu na miejscu pomocy medycznej, zostali odwiezieni do szpitala, a kilka godzin później wypisani do domu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here