Podpalili drzwi, bo byli w konflikcie

64

Jak informują policjanci,  do zdarzenia doszło w nocy 26 stycznia tego roku.

Tuż po godzinie 1 w nocy,  dyżurny z Komisariatu Policji w Żmigrodzie został poinformowany, że w jednym z budynków wielorodzinnym miał miejsce pożar. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zobaczyli spalone drzwi mieszkania. Okazało się, że właściciel mieszkania zareagował, gdy zauważył dym i nikomu nic się nie stało. Na miejscu interweniowali również strażacy – podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Policjanci ustalili, że podejrzani grozili wcześniej pokrzywdzonym po tym, jak doszło pomiędzy nimi do konfliktu, a następnie podpalili drzwi i uciekli. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawców, którzy bardzo szybko zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów, wobec 30-letniego podejrzanego mężczyzny zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Natomiast drugi z mężczyzn, również podejrzany o podpalenie, został objęty dozorem policyjnym – informuje funkcjonariuszka i dodaje, że obaj  sprawcy odpowiedzą teraz za wywołanie pożaru oraz narażenie wielu osób na bezpośrednią utratę życia lub zdrowia. W świetle obowiązujących przepisów grozi im kara nawet do 8 lat więzienia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here