Prowadził samochód mając 2,5 promila alkoholu!

59

Tym razem, dzięki czujności policjantów, udało się uniknąć nieszczęścia. Po ostatnich doniesieniach medialnych, które informowały o fali wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców, policjanci w całej Polsce zapowiadają wzmożone kontrole. W czwartek, 30 stycznia, około godz. 2 w nocy, właśnie podczas rutynowego patrolu ulicami trzebnicy, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy  zauważyli na terenie miasta osobowego volkswagena jadącego bez włączonych świateł.

Policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. Podczas interwencji funkcjonariusze wyczuli od 29-letniego mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został oczywiście od razu zatrzymany – podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy i dodaje, że jazda pod wpływem alkoholu to nie jedyne przewinienie mężczyzny:

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że podejrzany jechał pijany mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów do 2015 roku. Za swój czyn mężczyzna odpowie teraz przed sądem – mówi policjantka i dodaje, że osoba, która decyduje się na kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i nie stosuje się do wydanego zakazu sądowego związanego z jazdą po alkoholu musi się liczyć z odpowiedzialności karną nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here