Green Team najlepszy, Dąb Kuraszków zostaje w I lidze

571

Od początku grudnia, zagorzali kibice piłki nożnej śledzili zmagania piłkarzy, którzy wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej halowej. Przypomnijmy, że wszystkie mecze zostały rozegrane na parkiecie hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak wyliczyli organizatorzy, podczas rozgrywek na parkiecie i na ławkach dla kibiców przewinęło się około 4 tys. osób. Dla kibiców, w sezonie zimowy rozgrywki halówki to okazja do kibicowania swoim ulubiony piłkarzom. Ci ostatni z kolei mają szansę na to, aby aktywnie przygotowywać się do rozgrywek rundy wiosennej. Pamiętajmy, że zawodnicy na hali często grają w zupełnie innych składach niż na trafie. Poszczególni piłkarze sami decydują z kim chcą grać, do drużyn dołączają również piłkarze, którzy są w pełni amatorami.

Przypomnijmy również, że już od kilku ładnych lat w Obornikach Śl. rozgrywki prowadzone są w dwóch ligach. W I grają zespoły najlepsze, które grały w poprzednich latach. W II – zwykle te, które dopiero włączają się do rozgrywek i te, którym nie poszczęściło się w poprzednim roku.

W ostatnią sobotę, kiedy zakończone już były mecze ligowe, organizatorzy zorganizowali mecz gwiazd. Spośród wszystkich zawodników każdej ligi wytypowano najlepszych. I tak przedstawicielami I ligi byli: Grzegorz Gawłowski (Br) (Gladiatorzy), Tomasz Michalewski (Green Team), Tomasz Wasiak (Green Team), Rafał Szyszko (Gladiatorzy), Adrian Hliwa (Boca Juniros), Piotr Konopacki (Boca Juniors), Mateusz Rakowski (Soca Warriors), Marek Mroziński (Soca Warriors), Tomasz Bęben (Rosa Rościsławice) i Przemysław Kaczmarczyk (Rosa Rościsławice). W drużynie gwiazd II ligi zagrali: Sebastian Morga (Br) (KOBE), Marcin Kwocz (Pacon Pęgów), Tymoteusz Okupnik (Pacon Pęgów), Maciej Garczyk (Browar Squad), Michał Masłowski (Browar Squad), Jakub Niedziela (Szach Mat), Rafał Dzięgielewski (Szach Mat), Adrian Łakomski (Juniors Team), Andrzej Adamczyk (KOBE), Sebastian Saweczko (MTS Silesia) i Maciej Grechj (Sparta 1906).

W spotkaniu gwiazd swoją wyższość pokazali przedstawiciele zawodników I ligi, którzy pewnie pokonali zawodników drugoligowych 10:6.

I choć emocje związane z rozgrywkami halowymi już opadły, to w sobotę rozegrano bardzo ważny mecz. Był to mecz barażowy pomiędzy drugim zespołem II ligi Golędzinowem a Dębem Kuraszków – przedostatnim w I lidze. Dąb Kuraszków po zaciętej walce pokonał rywala 6:5.

Po zakończeniu meczy przyszedł czas na wręczenie pucharów, statuetek i dyplomów. Wraz z Aleksandrą Durkalec-Rzepką, dyrektor OSiR-u, gratulacje najlepszym drużynom i zawodnikom składał również Karol Kos,wiceburmistrz Obornik Śl.

I tak, zwycięzcą turnieju został Green Team, drugie miejsce zajął zespół Gladiatorzy, a trzecie  po raz kolejny Boca Juniors. Najlepszym strzelcem okazał się Piotr Konopacki z zespołu Boca  Juniors. Najlepszym bramkarzem wybrano Grzegorza Gawłowskiego z drużyny Gladiatorzy.

W II Lidze najlepszym zespołem został PACON Zorza Pęgów awansujący do I ligi. Tytuł najlepszego bramkarza II ligi zdobył Dawid Mrożek, a najlepszym strzelcem został Tymoteusz Okupnik reprezentant PACONU. Więcej informacji w tabeli.

 

Skład drużyny zwycięzców, Green Team:

Krystian Karbowniczak,  Krzysztof Zięba, Robert Rejek,  Piotr Stadnik, Dawid Zięba, Tomasz Michalewski,  Bartosz Mazur,  Jakub Kobos,  Tomasz Wasiak, Piotr Bernaś.

II miejsce Gladiatorzy:

Grzegorz Gawłowski,  Henryk Szyszko, Rafał Masicki, Sylwester Bednarski,  Kornel Delczyk,  Rafał Szyszko,  Mamrot Ireneusz,  Szymon Delczyk, Kopka Wojciech .

III miejsce Boca Juniors

Michał Kołodziej,  Adrian Hliwa, Ryszard Wojeński, Patryk Kalinowski,  Piotr Kaczałko, Piotr Konopacki, Wojciech Dzik, Kamil Tomaszewski,  Michał Kołodziej, Biegański Łukasz, Ryszard Górnik.

L.p. Nazwa zespołu Mecze Punkty Bramki
1 Pacon Pęgów 14 31 85 – 53
2 Golędzinów 14 28 85 – 59
3 Browar Squad 14 26 88 – 74
4 Szach Mat 14 19 84 – 79
5 Juniors Team 14 18 83 – 80
6 KOBE 14 18 75 – 88
7 MTS Silesia 14 14 57 – 86
8 8 Sparta 1906 14 10 51 – 89
L.p. Nazwa zespołu Mecze Punkty Bramki
1 Green Team 10 22 70 – 46
2 Gladiatorzy 10 21 70 – 43
3 Boca Juniors 10 18 56 – 48
4 Soca Warriors 10 9 39 – 62
5 Dąb Kuraszków 10 7 51 – 75
6 Rosa Rościsławice 10 7 45 – 57

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here