Dzień Babci i Dziadka w grupie „Kaczorki”

702

Z tej okazji do Przedszkola Integracyjnego w Trzebnicy zaproszone zostały babcie i dziadkowie na uroczystość z okazji ich święta. Dzień Babci i Dziadka jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. To dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

29 stycznia Dzień Babci i Dziadka zorganizowano w grupie 3 – latków. Na wstępie wychowawczyni Aneta Tyczka – Roszko przywitała wszystkich gości i złożyła serdecznie życzenia obecnym na sali babciom i dziadkom. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoją wychowawczynią, panią Anetą oraz opiekunką Iwoną Zabiegło zaprezentowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Dzieci przygotowały dla dziadków także poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty. Następnie obdarowały swoich kochanych gości  własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Były to piękne laurki – kalendarze. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci przez moment poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej, a samo spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia i wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie.

Dzieci które wystąpiły dla swoich babć i dziadków to: Patrycja Berdzik, Szymon Buta, Hanna Eilmes, Maja Gierczak, Amelia Grech, Marysia Jastrzębska, Oliwia Kwiatkowska, Milenka Mroczyńska, Milenka Piziewicz, Milenka Świstowska, Alicja Szeremeta, Karolina Tas, Ula Zarzeczna, Eamonn Stachowiak, Krzysztof Sołtysiak i Jona Nagy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here