Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Pęgowie

100

Dzień Babci i Dziadka- to wyjątkowe święto. Szczęśliwi dziadkowie licznie odwiedzają przedszkola i ze wzruszeniem oglądają  program przygotowany  z okazji ich święta.

Takie uroczyste spotkania odbyły się w naszym przedszkolu w dniach od 21 stycznia do 23 stycznia w czterech grupach. Czy może być piękniejszy prezent od wnuków jak specjalnie przygotowany występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci pod czujnym okiem swoich nauczycielek, zaprezentowały wspaniałą część artystyczną przeplataną wierszykami, piosenkami i tańcami. Był również teatrzyk kukiełkowy w gr.III „Żabki”, z zabawnymi scenkami, które wywołały śmiech zacnych gości. Dzieci w swoich wierszach i piosenkach śpiewanych z całego serca, zapewniały swoje babcie i dziadków, że kochają ich najbardziej na świecie i dziękują za miłość i poświęcony czas.

Babcie i dziadkowie z uwagą przyglądali się swoim wnukom jak odważnie i śmiało dla nich występowały, a potem z dumą bili gromkie brawa. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Wielką przyjemność sprawił także babciom i dziadkom wspólny taniec z wnukami.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie upominków własnoręcznie wykonanych przez wnuki. Były to: korale z makaronu, krawaty, ramki ze zdjęciami, kwiaty, medale, laurki oraz… słodkie buziaki. Po wysłuchaniu części artystycznej, babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na wspólny, słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Uroczystości w grupach odbywały się w podniosłej i wzruszającej atmosferze.

Jak okazuje się, bycie babcią albo dziadkiem, to bardzo odpowiedzialne zadanie, ale również ogromna radość. „Trzeba kochać i przede wszystkim rozpieszczać wnuki”- mówili dziadkowie. Ja też jestem babcią. Byłam tam i przeżyłam przepiękne chwile z kochanymi wnukami.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here